Zawody PŚ w Lillehammer pod znakiem zapytania

fot. M. Rudzińska

Komitet organizacyjny zawodów Pucharu Świata w Lillehammer czeka na decyzje władz. Wciąż nie wiadomo bowiem, czy uda się rozegrać zmagania w skokach kobiet, biegach narciarskich i kombinacji norweskiej. FIS czeka do czwartku.

fot. M. Rudzińska

Nettavisen wlewa niepokój w serca kibiców narciarstwa klasycznego. Okazuje się, że zawody Pucharu Świata w skokach, biegach i kombinacji w Lillehammer, mogą nie dojść do skutku. Komitet organizacyjny czeka wciąż na decyzję norweskich władz w tej sprawie. Termin na ostateczną deklarację już minął, ale Norweski Związek Narciarski wprosił FIS o dodatkowy czas. Teraz muszą zdecydować się do czwartku.

Problemy stwarza rzecz jasna pandemia koronawirusa. Norweski Związek Narciarski jest zależny od posiadania protokołu kontroli zakażeń zatwierdzonego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (NIPH).

Wniosek dotyczący protokołu obejmującego kompleksowy system testów został złożony do FHI półtora tygodnia temu. Dotąd jednak związek nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Od niej zależy zatem, czy zawody odbędą się bez przeszkód. A Puchar Świata w Lillehammer ma odbyć się w pierwszy weekend grudnia.

Źródło: Nettavisen.no

Mateusz Król
Obserwuj