Zawody FIS w Muonio. Triumf Kristy Parmakoski, Marcisz w drugiej dziesiątce

fot. M. Rudzińska

Krista Parmakoski zwyciężyła w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym, który zamykał zmagania kobiet w weekendowych zawodach FIS w Muonio. Finka, dla której to pierwszy start tej zimy, o niespełna sekundę pokonała triumfatorkę wczorajszego biegu Natalię Niepriajewą. Najlepiej z Polek spisała się Izabela Marcisz, która zajęła siedemnaste miejsce.

fot. M. Rudzińska

Niedzielne zawody w Muonio – w przeciwieństwie do piątkowych i sobotnich biegów – były szansą na dobry wynik dla specjalistek od stylu dowolnego. Na dystansie 10 kilometrów łyżwą triumfowała jednak uznawana za jedną z najlepszych w klasyku Krista Parmakoski, dla której był to pierwszy oficjalny start w tym sezonie. Finka na półmetku była druga ze stratą niespełna pięciu sekund do prowadzącej Natalii Niepriajewej, ale drugą część dystansu pokonała szybciej od Rosjanki i ostatecznie mogła cieszyć się ze zwycięstwa przed własną publicznością.

Drugie miejsce zajęła wspomniana Niepriajewa, która przegrała z Parmakoski o niespełna sekundę. Na najniższym stopniu podium stanęła Niemka Victoria Carl, która także wczoraj była trzecia. Jej strata do zwyciężczyni wyniosła +1,2 sek. Czwarta była Kerttu Niskanen, piąta Weronika Stiepanowa, a szósta Marija Istomina.

W dzisiejszym biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym wystartowały również dwie Polki, ale nie odegrały one kluczowych ról w zawodach. Nasza młodzieżowa mistrzyni świata na tym dystansie Izabela Marcisz była siedemnasta ze stratą minuty i czternastu sekund, a Karolina Kukuczka finiszowała na 48. pozycji (+4:14,2 min).

Źródło: informacja własna