Zawody FIS w Muonio: Rosjanie najlepsi w eliminacjach, trzy Polki w ćwierćfinałach

10:39, 15.11.2019 Daniel Topczewski

Reprezentanci Rosji Natalia Niepriajewa i Aleksander Bolszunow wygrali eliminacje sprintu stylem klasycznym podczas zawodów w fińskim Muonio. Z grona dziewięciu Polek startujących w kwalifikacjach awans do ćwierćfinału wywalczyły Monika Skinder, Izabela Marcisz i Weronika Kaleta.

Zawody w Muonio to pierwszy test formy dla kadrowiczek prowadzonych przez Aleksandra Wierietielnego i Justynę Kowalczyk. Za kołem podbiegunowym nasze reprezentantki mają idealne warunki do treningów i jednocześnie możliwość startów kontrolnych w solidnie obsadzonych biegach.

W dzisiejszych eliminacjach sprintu wystartowało dziewięć reprezentantek Polski, a awans do ćwierćfinałów wywalczyły trzy z nich. Najlepiej z grona polskich kadrowiczek spisała się Monika Skinder, która zajęła piąte miejsce i do najlepszej w eliminacjach Natalii Niepriajewej straciła niespełna osiem sekund. Dziewiąta była Izabela Marcisz (+12,63 sek), a na czternastej lokacie sklasyfikowano Weronikę Kaletę.

Pozostałe reprezentantki Polski nie zdołały zakwalifikować się do najlepszej trzydziestki. Na 43. miejscu uplasowała się Magdalena Kobielusz, 46. była Eliza Rucka, Ewelina Kołodziej zajęła 49. miejsce, Karolina Kukuczka 51., Karolina Kaleta została sklasyfikowana na 56. lokacie, a Hanna Popko na 65.

Eliminacje wygrała Natalia Niepriajewa, drugie miejsce zajęła Finka Anne Kylloenen, a trzecie Jasmi Noensuu.

W rywalizacji mężczyzn nie było mocnych na reprezentantów Rosji, którzy zajęli pięć czołowych miejsc w eliminacjach. Pierwszy, co nie jest zaskoczeniem, był drugi zawodnik poprzedniego Pucharu Świata, czyli Aleksander Bolszunow. Drugie miejsce zajął Andriej Sobakariew, trzeci Siergiej Ardasziew, a czwarty Aleksander Tierientiew.

Źródło: informacja własna / FIS