Zawody FIS w Muonio. Pewne zwycięstwo Niskanena na własnej ziemi

fot. Irek Trawka

Zwycięstwem Iivo Niskanena z Finlandii zakończył się przedsezonowy bieg mężczyzn rozgrywany techniką klasyczną na dystansie 15 kilometrów w Muonio. W zmaganiach tych – podobnie jak dzień wcześniej – nie wystąpili reprezentanci Polski.

fot. Irek Trawka

Po sprinterskim piątku sobota upłynęła w Muonio pod znakiem rywalizacji w biegach dystansowych, które rozgrywano techniką klasyczną. A że styl ten wyjątkowo upodobał sobie Iivo Niskanen, to nie powinno dziwić, iż właśnie on mógł dziś wznieść ręce w geście tryumfu. Dwukrotny mistrz olimpijski w biegach odbywających się właśnie tą techniką dystans 15 kilometrów przebiegł w czasie 37 minut i 30 sekund.

Podium dzisiejszych zmagań uzupełnili reprezentanci Rosji. Nieco ponad 5 sekund do Fina stracił Aleksiej Czerwotkin. Ponad 21 sekund wolniej od swego rodaka pobiegł natomiast Iwan Jakimuszkin. Na szóstym miejscu zawody ukończył zwycięzca piątkowego sprintu, Siergiej Ustiugow. W biegu tym nie startowali reprezentanci Polski.

Jutro przed biegaczkami i biegaczami narciarskimi ostatni dzień zawodów kontrolnych w Muonio. Podobnie jak dziś, tak i w niedzielę zmierzą się oni w biegach dystansowych. Tym razem jednak obecna w Finlandii stawka rywalizować będzie techniką łyżwową.

Źródło: informacja własna