Zawody FIS w Muonio. Niskanen ponownie najlepszy

fot. M. Rudzińska

W zakończonym biegu indywidualnym techniką dowolną na 15 km w ramach zawodów FIS w Muonio zwyciężył Iivo Niskanen. Tym samym Fin potwierdził swoją wysoką formę z wczoraj. Wyprzedził on dużą grupę Rosjan, z których na podium stanęli Siergiej Ustiugow i Aleksiej Czerwotkin.

fot. M. Rudzińska

Z zawodami w Muonio jest trochę jak z Drogową Trasą Średnicową na Śląsku. Niby ma status zwykłej drogi wojewódzkiej, a jeździ się nią jak ekspresówką. Podobnie tutaj – formalnie niezbyt prestiżowy status zawodów FIS, ale faktycznie to tradycyjny sprawdzian przed Pucharem Świata. Stąd obecność wielu zawodników znanych z rywalizacji o najważniejsze trofea.

Niskanen wygrywa z rosyjską koalicją

Reprezentant gospodarzy na trasie osiągnął wynik 32:58.1, co dało mu przekonywujące 9,1 sek. przewagi nad Ustiugowem i 21,7 sek. nad Czerwotkinem. Miejsca 4-6 też zajęli Rosjanie – kolejno Dienis Spicow, Iwan Jakimuszkin i Artiom Malcew. W pierwszej “10” znaleźli się jeszcze kolejno Norweg Daniel Stock, Niemiec Thomas Bing, Kanadyjczyk Russell Kennedy i drugi z Niemców – Friedrich Moch.

wyniki zawodów

źródło: własne