Zawody FIS w Muonio. Nieprajewa najlepsza na 10 km. Słaby bieg Polek

Natalia Nieprajewa z Rosji okazała się najlepsza w biegu na 10 km stylem klasycznym w Muonio. Podczas przedsezonowych zawodów FIS nie najlepiej spisały się reprezentantki Polski. Pierwszą z naszych biegaczek była Izabela Marcisz, która tracąc ponad półtorej minuty, zajęła 16 miejsce.

Pierwszy dystansowy sprawdzian olimpijskiego sezonu najlepiej wspominać będą Rosjanki. Na 10 km w Muonio triumfowała Natalia Nieprajewa. Drugą lokatę wywalczyła Tatiana Sorina. Do rodaczki straciła jednak ponad 13 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła Victoria Carl. Niemce do pierwszego miejsca brakło 18 sekund.

W biegu udział wzięły Polki. Na szesnastym miejscu zmagania ukończyła Izabela Marcisz. Jej strata do najlepszej była jednak spora i wyniosła ponad półtorej minuty. Jak na sprinterkę, nie najgorzej wypadła Monika Skinder, chociaż jej strata to i tak 2 minuty (19. lokata). Daria Szkuriat była 46.