Zawody FIS w Muonio: Niepokonani Niepriajewa i Niskanen, bardzo dobra postawa Marcisz i Ruckiej

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Natalia Niepriajewa odniosła trzecie zwycięstwo w Muonio – tym razem na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym. Drugie miejsce zajęła Kerttu Niskanen, a trzecie Victoria Carl. Na uwagę zasługują bardzo dobre wyniki reprezentantek Polski – Izabela Marcisz uzyskała szósty, a Eliza Rucka ósmy czas dnia. Klasyfikację juniorek zdominowały podopieczne Aleksandra Wierietielnego i Justyny Kowalczyk. U panów triumf odniósł ponownie Iivo Niskanen.

Rywalizacja na dziesięć i piętnaście kilometrów stylem dowolnym to ostatnia konkurencja w programie zawodów FIS w Muonio. Wśród pań, tak jak w piątek i sobotę, triumf odniosła Natalia Niepriajewa. 24-letnia biegaczka drugą na mecie Kerttu Niskanen wyprzedziła o piętnaście sekund. Na podium obok Rosjanki oraz reprezentantki gospodarzy stanęła również Victoria Carl. Niemka z kolei straciła do Niepriajewej 28,5 s. Tuż za podium, na czwartym miejscu, została sklasyfikowana druga z Finek Susanna Saapunki. Wysoko bieg ukończyły podopieczne Justyny Kowalczyk i Aleksandra Wierietielnego. Na piątej lokacie uplasowała się najlepsza z nich – Łotyszka Patrycja Eiduka, która wygrała klasyfikację juniorek. Tuż za nią, na szóstej pozycji, bieg ukończyła Izabela Marcisz. Reprezentantka Polski straciła do triumfatorki 40 sekund, a do Eiduki 4,2.

W czołowej dziesiątce znalazła się także trzecia dziś juniorka – Eliza Rucka. Polka, która cały czas zmaga się z problemami zdrowotnymi uniemożliwiającymi pełny zakres trenowania, straciła do Patrycji Patrycji Eiduki trzydzieści sekund. W czołowej piątce w kategorii U-20 bieg ukończyły również Magdalena Kobielusz i Karolina Kaleta, która tym razem uzyskała lepszy czas od swojej siostry Weroniki. Na dalszych miejscach zostały sklasyfikowane Karolina Kukuczka, Ewelina Kołodziej i Hanna Popko. Do biegu nie przystąpiła Monika Skinder.

Na dystansie piętnastu kilometrów najlepszy okazał się Iivo Niskanen. Fiński biegacz potwierdził tym samym wysoką formę przed rozpoczęciem kolejnego sezonu – wczoraj także był zdecydowanie najlepszy. Drugi dziś Rosjanin Daniel Spitsow stracił do niego 20,4 sekundy. Na trzecim miejscu bieg ukończył drugi z Finów Hyvarinen, a tuż za podium uplasował się jego kolega z reprezentacji – Lari Lehtonen. Piątkę zamknął Andriej Mielniczenko. Na pięćdziesiątej trzeciej lokacie został sklasyfikowany serwismen Polek – Mateusz Chowaniak.

Wyniki biegu kobiet

Wyniki biegu mężczyzn

Wyniki z podziałem na kategorie wiekowe

źródło: informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.