Zawody FIS w Gaellivare: Cologna i Karlsson triumfują na dystansach, dobry bieg Marcisz

fot.cdn.fasterskier.com

Dario Cologna (fot.cdn.fasterskier.com)

Kolejny sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich tuż-tuż, więc najlepsi zawodnicy szukają ostatnich okazji do sprawdzenia swojej dyspozycji. Wielu z nich wybiera zawody w szwedzkim Gaellivare. Dziś odbyły się tam zawody długodystansowe. Panowie rywalizowali na 15 kilometrów stylem klasycznym, panie na dystansie o 5 km krótszym. Na starcie nie zabrakło reprezentantów Polski.

Pierwszym akcentem dzisiejszej rywalizacji były biegi panów – juniorów i seniorów. W rywalizacji mężczyzn najlepszy był utytułowany Szwajcar Dario Cologna. Zajmował pierwsze miejsce na każdym punkcie pomiaru czasu od siódmego kilometra. Ostatecznie o 16.7 sekundy wyprzedził Szweda Jensa Burmana, a o ponad pół minuty kolejnego reprezentanta Trzech Koron – Daniela Rickardssona. Najlepszym Polakiem był dziś Dominik Bury – zajął 14. miejsce, tracąc nieco ponad 90 sekund do Szwajcara. Kamil Bury był 32., a na uwagę zasługuje niezła pozycja serwismena naszej kadry, Mateusza Chowaniaka (45.). Pozostali Polacy (Haratyk, Staręga, Skowron, Antolec) zajmowali miejsca poniżej 50. W rywalizacji juniorów ósmy był Dawid Damian.

Wyniki: seniorzy|juniorzy

W zmaganiach pań pierwotnie miała wziąć udział Justyna Kowalczyk, dwukrotna mistrzyni olimpijska nie pojawiła się jednak na starcie. Dystans 10 kilometrów stylem klasycznym, podobnie jak wczorajszy bieg łyżwą, padł łupem Fridy Karlsson. Młoda Szwedka wydaje się być w znakomitej formie na początku sezonu. Jej przewaga nad drugą Jonną Sundling wyniosła równe 40 sekund, a nad trzecią Charlotte Kallą o 2.5 sekundy więcej. Pod nieobecność Kowalczyk Polki rywalizowały tylko w zawodach juniorek, gdzie spisały się bardzo dobrze. Izabela Marcisz wygrała, a czas, jaki osiągnęła, umieściłby ją na 10 miejscu w kategorii seniorek. Szósta była Magdalena Kobielusz, a dwunasta Karolina Kukuczka. Biegu nie ukończyła Eliza Rucka.

Wyniki: seniorki|juniorki

Jutro zawodnicy zgromadzeni w Gaellivare powalczą w sprincie, a początek kwalifikacji zapowiedziany jest na 9:00 czasu polskiego.

źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.