Zawody FIS w Beitostoelen: Trwa zwycięska passa Johaug, Krueger najlepszy na 15 kilometrów

Simen Hegstad Krueger
Simen Hegstad Krueger

W niedzielę rozegrano ostatnie tegoroczne przedsezonowe zawody w norweskim Beitostoelen. Zawodnicy rywalizowali w biegu długodystansowym rozgrywanym techniką dowolną. Zwyciężyli Norwegowie – Simen Hegstad Krueger wśród panów i Therese Johaug w rywalizacji kobiet.

Na starcie biegu mężczyzn, rozgrywanego na dystansie 15 kilometrów, pojawiło się aż 124 biegaczy, przede wszystkim byli to reprezentanci gospodarzy. Najlepszy okazał się dwukrotny złoty medalista olimpijski, Simen Hegstad Krueger. Norweg pokonał wymagany dystans w 30 minut, 16 sekund i 4 dziesiąte sekundy. Niespełna 4 sekundy stracił do niego rodak Martin Nyenget, a podium złożone w całości z Norwegów uzupełnił znany z tras Pucharu Świata Hans Christer Holund. Najlepszym zawodnikiem spoza kraju fiordów był dziś Andrew Musgrave. Brytyjczyk stracił do Kruegera 39.6 sekundy i był dwunasty.  Na liście zgłoszeń zabrakło Polaków, którzy startują w Szwecji.

wyniki – 15 km F mężczyzn

W biegu kobiet, rozgrywanym na dystansie o 5 kilometrów krótszym, najgłośniejszym nazwiskiem była z pewnością osoba Therese Johaug. Dominatorka wszystkich biegów dystansowych rozgrywanych na przestrzeni ostatnich lat rozpoczęła spokojnie, ale prowadziła już na 2. punkcie pomiarowym. Dwukrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli systematycznie powiększała przewagę na trasie, a na metę dobiegła z zapasem 31.3 sekundy nad drugą Heidi Weng. Dobrze spisała się urodzona w 2001 roku Helene Marie Fossesholm. Trzecie miejsce w silnie obsadzonym biegu jest wynikiem godnym uwagi.

wyniki – 10 km F kobiet 

Zawody w Beitostoelen służyły przede wszystkim sprawdzeniu formy przed pierwszymi zawodami Pucharu Świata. Inauguracja cyklu odbędzie się już w najbliższy piątek, w fińskiej Ruce.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.