Zawody FIS. Monika Skinder tuż za dziesiątką. W Norwegii górą wiatr

W rozpoczynający się właśnie weekend biegacze i biegaczki narciarskie mają kolejną okazję testowania formy. W Szwecji udało się rozegrać sprinty, ale w Norwegii zmagania dziś odwołano. Powodem był zbyt silny wiatr.

 Szwedzkie Gaellivare co roku jest ważnym punktem przedsezonowych startów w biegach narciarskich. W piątek zawodnicy i zawodniczki mieli okazję rywalizować tam w sprincie. Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Dyvik. Całe podium zajęły zresztą reprezentantki właśnie gospodarzy. Druga była Johanna Hagstroem a trzecia Linn Soemskar. Startowała też jedna reprezentantka Polski. Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale i zajęła ostatecznie 14. lokatę.

Wśród mężczyzn rywalizacja była bardzo ciekawa. Najlepszym sprinterem dnia okazał się Szwed Johan Haeggstroem, który stoczył zaciętą walkę z Kevinem Bolgerem. Amerykanin pokazał, że przed sezonem olimpijskim jest w wysokiej formie. Trzecie miejsca zajął kolejny reprezentant kraju Trzech Koron – Marcus Grate.

Pełne wyniki: kobiety | mężczyźni

Test przedsezonowy miał się odbyć dzisiaj także w norweskim Beitostoelen. Wiatr jednak nie pozwolił na to i organizatorzy musieli odwołać zmagania.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj