Zawody dla młodych skoczków z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka zorganizowany został Memoriał Tadeusza Pawlusiaka o nazwie Międzynarodowe zawody z okazji Dnia Dziecka w skokach na igelicie. Wielu juniorów miało okazję stanąć do rywalizacji.

Impreza ta miała miejsce w dniu wczorajszym, 10 czerwca. Uczestnicy skakali na kompleksie Szczyrk Skalite. Nie zabrakło zawodników, którzy już wcześniej pokazywali klasę w swoich kategoriach wiekowych, jak Dawid Jarząbek, czy Tymek Cienciała. Udział brały także młode skoczkinie – być może to od nich zależy, czy nasza reprezentacja kobiet zacznie się w przyszłości liczyć na arenie międzynarodowej. Juniorów podzielono na 7 grup. Ich zwycięzcy wyglądają następująco: Junior E – Mikołaj Wantulok (ur. 2007); Młodziczki – Sara Tajner (ur. 2006); Junior D – Klemens Joniak (ur. 2005); Juniorki – Joanna Szwab (ur. 1997); Junior C – Stanisław Majerczyk (ur. 2003); Junior B – Kacper Juroszek (ur. 2001) i Junior A – Damian Skupień (ur. 1999).

Tego typu zawody mogą okazać się bardzo cenne – są dobrą okazją do wyłonienia młodych talentów, a dla samych juniorów jest to cenne doświadczenie i możliwość sprawdzenia się na tle innych, przy okazji czerpiąc z tego radość.

Pełne wyniki rywalizacji:

-Junior E

-Młodziczki

-Junior D

-Juniorki

-Junior C

-Junior B

-Junior A

Źródło: pzn.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.