Kamil Stoch

Kamil Stoch w ubiegły weekend odniósł dwa zwycięstwa podczas zawodów pucharowych w Wiśle. Polak objął także prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata utrzymując również pierwsze miejsce w finansowym “rankingu”.

Bardzo dobra dyspozycja Kamila Stocha podczas ostatnich zawodów umożliwiła Polakowi powiększenie swoich zarobków o 81506 złotych. W związku z tym Stoch w obecnym sezonie  Pucharu Świata zarobił 327 tys zł.  Kolejne miejsca na podium w tym zestawieniu zajmują: Daniel-Andre Tande – ok.314 tys zł. Na najniższym stopniu podium plasuje się Domen Prevc – ok. 307 tys zł.

Pozostali Biało – Czerwoni także mogą być zadowoleni ze swoich zarobków i tegorocznych wyników. Maciej Kot plasuje się na piątej lokacie – zarabiając ponad 236 tys zł. Piotr Żyła jest natomiast dziewiąty – 167 tys zł.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż, lokaty zajmowane w “rankingu” finansowym pokrywają się dokładnie z klasyfikacją Pucharu Świata – Kamil Stoch prowadzi, tuż za nim plasuje się Daniel Andre Tande. Na najniższym stopniu podium znajduje się Domen Prevc. Podobnie jest z Maciej Kotem i Piotrem Żyłą – zajmującymi odpowiednio piąte i dziewiąte miejsce w Pucharze Świata.

Źródło : Przegląd Sportowy

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.