Zaskoczenie na mistrzostwach Francji, Paul Brasme ze złotem

15:50, 24.07.2017 Daniel Topczewski

fot: Twitter

Paul Brasme został, dość niespodziewanie, złotym medalistą letnich mistrzostw Francji w skokach narciarskich. Ze srebrnym medalem zawody zakończył faworyt - Vincent Descombes Savoie. Trzeci był francuski kombinator norweski Maxime Laheurte.

Paul Brasme do tej pory nie osiągał spektakularnych wyników. 19-letni skoczek w ubiegłym sezonie wystartował na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym, ale zajął tam dopiero 50. miejsce. Zawodnikowi z Metz lepiej poszło na juniorskim czempionacie globu, gdzie został sklasyfikowany na 17. pozycji w konkursie indywidualnym. Brasme może się także pochwalić srebrem wywalczonym na mistrzostwach Francji przed dwoma laty.

Skoczek reprezentujący barwy klubu US Ventron swoje marzenie o złotym medalu czempionatu kraju spełnił na skoczni K-118 w Chaux Neuve. Brasme oddał skoki na odległość 111 i 109 metrów, co pozwoliło mu zgromadzić 239,4 pkt. Drugie miejsce zajął Vincent Descombes Savoie, który wylądował na 108 i 110,5 m. Do sukcesu zabrakło faworytowi niespełna dwa punkty. Brązowy medal wywalczył francuski kombinator norweski Maxime Laheurte, tracąc do triumfatora 17,6 pkt.