Zaskakujący ruch FIS. Skrócą dystans sprintu?

fot. Patrycja Korczewska

W lutym przyszłego roku w Chinach odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskiego. Niedawno przedstawiciele FIS wizytowali trasy do biegów narciarskich. W trakcie spotkania z organizatorami igrzysk zapadła decyzja o skróceniu trasy męskiego sprintu drużynowego. W efekcie panowie pobiegną na tym samym dystansie co panie.

fot. Patrycja Korczewska

Rewelacje na temat skrócenia dystansu sprintu drużynowego mężczyzn przynosi portal dailyskier.com. Według dziennikarzy tego medium, chociaż FIS nie ogłosiła jeszcze tej decyzji, to wszystko jest pewne. Do ustaleń miało dojść podczas niedawnej wizyty dyrektora PŚ w Kuyangshu Nordic Center.

Zrównanie dystansów

Dotychczas w założeniach team sprint mężczyzn miał odbywać się na dystansie 1850 metrów. Po zmianach panowie będą biegać o 350 metrów mniej. Dokładnie tyle, ile do pokonania będą miały panie. Być może w ten sposób FIS chce pokazać, że dąży w kierunku równości płci.

Przypomnijmy, że w nowych sezonie PŚ działacze FIS zdecydowali o wprowadzeniu do kalendarza nowości. To m.in. mieszane team sprinty oraz sztafety. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Źródło: Dailyskier.com

Mateusz Król
Obserwuj