Zaskakujące zmiany u norweskiego gwiazdora. Pozwolą mu zdobyć olimpijski medal?

© Thibaut/IBU

Sturla Holm Laegreid, będący jednym z największych biathlonowych objawień ostatnich lat, na kilka miesięcy przed igrzyskami olimpijskimi zdecydował się na niespodziewane posunięcie. Oprócz przejścia zewnętrznej metamorfozy, Norweg postanowił wymienić swój dotychczasowy karabin na nowy, do produkcji którego użyto suszonego przez ponad 40 lat drewna.  

© Thibaut/IBU

Jednym z największych bohaterów czterdziestej czwartej odsłony rywalizacji o Kryształową Kulę w biathlonowym Pucharze Świata był Norweg, Sturla Holm Laegreid, który w swym pierwszym sezonie regularnych pucharowych występów otarł się o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie do wymarzonego tryumfu i pokonania swego rodaka, Johannesa Thingnesa Boe, zabrakło mu trzynastu punktów. Na otarcie łez 24-latek z Baerum zwyciężył w klasyfikacjach biegów indywidualnego i pościgowego. Do tego dorzucił także cztery złote medale mistrzostw świata.

Postawa siedmiokrotnego tryumfatora zawodów pucharowych budzi ogromne uznanie. Jednakże wraz z podziwem pojawiają się także niemałe oczekiwania wobec Norwega. Wielu zastanawia się, czy młody biathlonista poradzi sobie z ciążącą na nim presją i potwierdzi wysoką dyspozycję również w sezonie olimpijskim.

Aktualnie Laegreid intensywnie przygotowuje się do zimowych zmagań. Kilka dni temu udostępnił w mediach społecznościowych film. Zaprezentował w nim swój nowy karabin, powstały z drewna, które miało zostać przeznaczone do budowy nart. Na tym jednak nie koniec zmian! Norweg zaskoczył bowiem także zmianą wyglądu.

– Szczęśliwy, że mogę pokazać mój nowy karabin. Karabin jest wykonany z drewna brzozowego, które pierwotnie było przeznaczone do produkcji drewnianych nart, ale po zamknięciu fabryki w 1980 roku drewno to było magazynowane (…), następnie wiosną tego roku wykonano z niego obsadę karabinu (…). Z niecierpliwością czekam na tworzenie wspomnień z tym pięknym dziełem sztuki – napisał na swoim instagramowym profilu pochodzący z Baerum biathlonista.

Źródło: informacja własna/fondoitalia.it/instagram.com