Zaskakujące wyznanie króla nart. „Jestem bezdomny”

Frankie Fouganthin, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Petter Northug z pewnością jest jedną z barwniejszych postaci świata biegów narciarskich. Oprócz licznych sukcesów na trasach biegowych Norweg stał się także bohaterem wielu skandali. W ostatnim czasie 37-latek zdradził, że aktualnie… jest bezdomny.

Frankie Fouganthin, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Znakomity biegacz

Na swoim koncie ma szesnaście medali mistrzostw świata oraz cztery „krążki” wywalczone na zimowych igrzyskach olimpijskich. Siedmiokrotnie zajmował miejsce na podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich, w tym dwa razy na jego najwyższym stopniu. Może pochwalić się również zwycięstwem w Tour de Ski. W swym dorobku ma dziewiętnaście zwycięstw w indywidualnych zawodach pucharowych. Łącznie aż czterdziestokrotnie plasował się w czołowej trójce zmagań tej rangi. Swymi osiągnięciami na stałe zapisał się więc w historii biegów narciarskich. W listopadzie 2018 roku Petter Northug – bo o nim mowa – ogłosił zakończenie sportowej kariery.

Kontrowersyjna postać

Już w trakcie obfitującej w sukcesy kariery zawodniczej Northug zasłynął nietuzinkowymi wypowiedziami i zachowaniami. Sympatycy narciarstwa biegowego z pewnością pamiętają sceny mające miejsce podczas rywalizacji sztafet na mistrzostwach świata w 2011 roku w Oslo. Wówczas to Northug tuż przed metą niemalże zatrzymał się, stanąwszy w poprzek linii mety. Dopiero kiedy dobiegał do niej Marcus Hellner ze Szwecji, ten ostentacyjnie przekroczył ją, wykrzykując do kamery: „Karolu Gustawie, jesteś tam? Patrz, jak się wygrywa!”.

Również w kolejnych latach wiele mówiło się o wybrykach żywej legendy norweskich biegów. Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, spowodowanie wypadku w stanie wskazującym, posiadanie narkotyków, dożywotni zakaz prowadzenia samochodu, pobyt we więzieniu – wszystkie te wydarzenia stały się udziałem Pettera Northuga.

Zaskakujące wyznanie

Urodzony w 1986 roku sportowiec wziął ostatnio udział w słynnej nartorolkowej imprezie, jaką jest Toppidrettsveka. Po jednym z biegów zdobył się na szczere wyznanie. – W tej chwili jestem bezdomny. Mieszkam z przyjaciółmi i rodziną – powiedział Norweg cytowany przez fondoitalia.it.

Fani utytułowanego biegacza nie muszą jednak obawiać się o to, że ich ulubieniec ponownie wpadł w tarapaty. Okazuje się bowiem, że 37-latek sprzedał niedawno swój dom. Aktualnie trwają prace nad budową jego nowej posiadłości. Dopóki jednak nie zostaną one ukończone, Northug dalej będzie pomieszkiwał u rodziny i przyjaciół.

Źródło: informacja własna; fondoitalia.it