Zaskakujące wyznanie. Granerud mógł przegrać Kryształową Kulę. “Nie miałem siły”

Screen- Eurosport

Zdobywca Pucharu Świata w skokach narciarskich Norweg Halvor Egner Granerud po raz pierwszy od czterech lat postanowił pojechać na urlop. Wybierze się na Mauritius, gdzie – jak powiedział – celem będzie oczyszczenie mózgu i zastanowienie się nad przyszłością.

Screen- Eurosport

“Ten sezon był dla mnie wręcz szalony i teraz muszę poważnie zastanowić się nad kolejnym. I nad tym, czy będę miał wystarczająco dużo motywacji do walki o wszystko” – powiedział Norweg.

Granerud był dotknięty problemem Kubackiego

“Ostanie dni były przykre i wręcz nieprzyjemne w kontekście wiadomości o stanie zdrowia żony Dawida Kubackiego. Nie tak sobie wyobrażałem koniec naszej rywalizacji. Jeżeli spotyka coś takiego osobę, którą dobrze się zna, to uczucie jest straszne, a sport staje się drugoplanowy” – dodał.

Przyznał też, że jego zwycięstwo w PŚ nie było takie pewne, ponieważ zachorował po mistrzostwach świata w Planicy. “To mogło być przeziębienie, ale w grę wchodził – jak sądzili lekarze – covid-19. W każdym razie nie miałem siły i nie bylem sobą przez wiele dni” – podkreślił.

Ostanie wakacje Norweg – jak przyznał – spędził w 2019 roku i teraz stwierdził, że zasłużył na dłuższy luksusowy urlop na Mauritiusie z partnerką Karoline Nilsen.

“Tam chcę znaleźć odpowiedzi na wiele moich pytań. Chcę zastanowić się nad motywacją i nad tym, co jest potrzebne, aby odnaleźć tak ważną iskrę zwycięzcy. Muszę znaleźć też kolejny cel – jak na przykład próba obrony Kryształowej Kuli” – powiedział Granerud.

Źródło: PAP