Zaskakująca decyzja legendy kobiecej kombinacji. Przechodzi na biathlon

fot. M. Rudzińska

Zaskakujące informacje płyną do nas ze świata kombinacji norweskiej. Zdobywczyni pierwszej w historii Kryształowej Kuli w kombinacji norweskiej zmienia dyscyplinę. Tara Geraghty-Moats wybrała biathlon.

fot. M. Rudzińska

To zdecydowanie najbardziej zaskakująca decyzja w narciarstwie klasycznym w ostatnich tygodniach. Amerykanka Tara Geraghty-Moats, ogłosiła w środę wieczorem swoje tymczasowe wycofanie się z Pucharu Świata w kombinacji norweskiej . To dla wielu szokująca decyzja. 28-letnia zawodniczka uznawana jest za pionierkę kobiecej wersji tej dyscypliny.

Niestrudzenie walczyła o zawody Pucharu Świata dla pań oraz konkursy mistrzostw świata. Amerykanka w historycznym pierwszym sezonie PŚ wygrała jedyne zawody i została pierwszą zdobywczynią Kryształowej Kuli.

– Pracowałam całą swoją karierę, aby zdobyć pierwszy w historii Puchar Świata kobiet w kombinacji norweskiej. Będę pielęgnować ten glob do końca życia – pisze Tara na Instagramie. – Obiecuję, że to nie jest pożegnanie z kombinacją norweską. Jeśli stanie się sportem olimpijskim, zrobię co w mojej mocy, aby wystartować w 2026 roku – dodaje.

Geraghty-Moats nie rezygnuje jednak całkowicie ze sportu. 28-latka postanowiła wrócić do biathlonu, który uprawiała jako juniorka.

Źródło: Instagram

Mateusz Król
Obserwuj