Zaskakująca decyzja Czeskiego Związku Narciarskiego. Trener skoczków zwolniony w połowie sezonu

Fot. Angelika Uchacz

Fot. Angelika Uchacz

Dawid Jiroutek nie jest już trenerem reprezentacji Czech w skokach narciarskich. W połowie sezonu zwolnić szkoleniowca zdecydował się tamtejszy związek narciarski. Do końca sezonu drużynę poprowadzić ma Antonin Hajek. 

Cierpliwość władz Czeskiego Związku Narciarskie została wyczerpana. Nasi południowi sąsiedzi są niezadowoleni z postawy swoich skoczków i postanowili zwolnić w połowie sezonu Dawida Jiroutka, trenera reprezentacji skoczków narciarskich. – Rada sportowa sekcji skoków narciaskich przy Czeskim Związku Narciarskim, opierając się na słabych wynikach w pierwszej części sezonu i całokształt występów reprezentacji narodowej, podjęła decyzję o odwołaniu Davida Jiroutka z roli trenera reprezentacji Czech – napisano w oświadczeniu na Facebooku. – Do końca zimy obowiązki głównego szkoleniowca pełnić będzie dotychczasowy asystent, Antonin Hajek – dodano.

Pierwsza część sezonu w wykonaniu czeskich skoczków rzeczywiście nie była udana. Ich zawodnicy mają ogromne trudności ze zdobywaniem punktów Pucharu Świata. Pierwsze zdobyli dopiero w Engelbergu. Jedynie Roman Koudelka wydaje się rozpędzać z weekendu na weekend. Jego najlepszy wynik w tym sezonie to ósme miejsce w Garmisch-Partenkirchen. W klasyfikacji generalnej punkty widnieją także obok nazwiska Viktora Polaska. W miniony weekend obaj punktowali w Val di Fiemme.

Decyzja Czeskiego Związku Narciarskiego zaskoczyła miejscowych kibiców. W komentarzach pod postem na Facebooku płyną gratulacje dla Hajka. Jeden z fanów zauważył jednak, że Jiroutek nie miał łatwego zadania. – W Czechach nawet nie ma gdzie trenować – przyznał wspominając, że czeskie skoki ogólnie podążają w złą stronę. Warto też zaznaczyć, że związek przeznaczył ledwie 80.000 euro na roczne szkolenie czeskiej ekipy. Lepsze drużyny mają kwoty liczone w setkach tysięcy euro, o ile nie więcej.

Źródło: Facebook.com/CzechSkijumpingTeam

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.