Zaskakująca decyzja austriackiego skoczka. Co dalej z jego karierą?

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Manuel Fettner przedwcześnie zakończył sezon 2019/20. Powodem tego jest zła dyspozycja skoczka, na którą wpływ miała choroba, jaką Austriak przebył w okresie przygotowawczym. 

Fettner o swojej decyzji poinformował za pośrednictwem portalu społecznościowego. – Sezon nie przebiega według moich oczekiwań. W złym momencie dopadło mnie zakażenie żołądkowo-jelitowe. Skutkiem tego było pogorszenie mojej dyspozycji fizycznej, co nie pozwoliło mi zrealizować postawionych sobie celów – tłumaczy 34-latek.

Austriak zapewnia równocześnie, że nie zamierza kończyć swojej kariery i ma nadzieję, że już niedługo rozpocznie przygotowania do sezonu 2020/21. – Przejdę teraz do treningu siłowego i ukończę studia wyższe. Mam nadzieję, że wkrótce zacznę przygotowania do nadchodzącego sezonu z dużą energią i pełnym skupieniem – napisał skoczek z Wiednia.

Aktualna kampania nie szła po myśli Fettnera. Jego najlepszym wynikiem było 7. miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego rozgrywanych w Vikersund. W klasyfikacji generalnej zmagań skoczków “drugiej ligi” Austriak zajmuje 13. pozycję z dorobkiem 77 punktów i oczywiście nie będzie miał okazji się poprawić. Mistrz świata w drużynie z 2013 roku wystartował także dwukrotnie w Pucharze Świata. W Innsbrucku nie przebrnął kwalifikacji, z kolei w Bischofshofen zakończył rywalizację po pierwszej serii, zajmując 41. lokatę.

Źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.