Zaprószenie ognia na skoczniach w Planicy

Fot. Anna Kurowska
Fot. Anna Kurowska

Bardzo wysokie temperatury, jakie ostatnimi czasy panowały w Europie, stały się zagrożeniem nawet dla skoczni narciarskich. Upał dał się we znaki również i Słoweńcom a niewiele brakowało by ucierpiał kompleks obiektów w Planicy.

Podczas prac spawalniczych, które odbywały się na terenie budowy centrum narciarskiego doszło do zaprószenia ognia. Wybuchł pożar na wzgórzu gdzie zlokalizowane są skocznie. Na szczęście uszkodzone zostały tylko siatki, które okalają obiekty. Straty jednakże wynoszą około 2 tysiące dolarów. Jelko Gros, dyrektor sportu w Planicy twierdzi, iż jeśli wiatr odwróciłby się w stronę lasu, to wydarzyłaby się prawdziwa katastrofa. Ostatecznie, strażakom z pobliskich miejscowości udało się w miarę szybko ugasić powstały pożar.

Warto przypomnieć, że w czerwcu tego roku sektory skoczni Schattenbergschanze w Oberstdorfie uległy zniszczeniu przez lawinę błotną.

Źródło: delo.si

2 thoughts on “Zaprószenie ognia na skoczniach w Planicy

  1. Ciekawe, że teraz Wam się “przypomniało” o uszkodzeniu skoczni w Oberstdorfie, skoro wcześniej o tym nie pisaliście, a dziwnym trafem na SkokiPolska.pl jest bardzo podobny news, tylko bardziej rozwinięty. Widać, że z niego spisywaliście, zmieniając słowa, pewnie nawet nie otwierając strony delo.si. Jeśli twierdzicie, że kibice nie zauważają Waszych nieudolnych kopii z konkurencyjnych portali, to jesteście w błędzie. Nie wspominając o tym, że Ustawa o prawach autorskich i prawach pokrewnych również Was obowiązuje, o czym chyba skutecznie zapominacie.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: