Zapowiedź weekendu w saneczkarstwie, skeletonie i bobslejach

Rodel Weltcup Innsbruck-Igls / Tirol / Austria / Bobbahn / Rodeln / Rodel Austria Nationalteam / Österreichisches Nationalteam / Kunstbahn / Fahrt / Doppelsitzer / Doubles / AUT: Peter Penz, Georg Fischler

Rodel Weltcup Innsbruck-Igls / Tirol / Austria / Bobbahn / Rodeln / Rodel Austria Nationalteam / Österreichisches Nationalteam / Kunstbahn / Fahrt / Doppelsitzer / Doubles / AUT: Peter Penz, Georg Fischler

Igrzyska olimpijskie coraz bliżej, więc oznacza to, że powoli kończy się sezon w sportach saneczkarskich. W najbliższy weekend czeka nas mnóstwo zawodów w saneczkarstwie, skeletonie i bobslejach. Wpis będzie aktualizowany o listy startowe.

Puchar Świata w saneczkarstwie w Oberhofie

Ubiegłoroczne zawody w Oberhofie świetnie wspominają Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Polska dwójka w poprzednim sezonie zaliczyła tutaj najlepszy wynik w karierze, zajmując 6. miejsce. Obecnie Chmielewski/Kowalewski wracają do rywalizacji po chorobie tego pierwszego. Liczymy również na dobre wyniki Ewy Kuls-Kusyk, Natalii Wojtuściszyn, Macieja Kurowskiego i Mateusza Sochowicza. Ciekawie zapowiada się walka o zwycięstwo w dwójkach. Czy Toni Eggert/Sascha Benecken wrócą na zwycięski szlak po porażce w Konigssee z Tobiasem Wendlem/Tobiasem Arltem? Czy wysoką formę w jedynkach utrzyma Wolfgang Kindl?

Tor w Oberhofie działa od 1905 roku. Pod koniec 20. wieku i na początku 21. wieku doszło do trzech przebudowań toru. W rywalizacji bobslejów, skeletonu mężczyzn i saneczkarskich jedynek mężczyzn długość trasy wynosi 1070 metrów i składa się z 15 zakrętów. Kobiety w saneczkarstwie i skeletonie oraz saneczkarskie dwójki mają trasę skróconą do 946 metrów i 12 wirażów.

fot. fil-luge.org

“Tor w Oberhofie jest to tor typowo saneczkarski. Bobsleje i skeletony nie rywalizują tutaj w pucharze. Na pewno jest to ciężki technicznie tor, na którym w każdym momencie można popełnić błąd. Najtrudniejsze elementy zaczynają się od 9. i aż do wyjazdu z 13. zakrętu. Trzeba mieć się na baczności.” – powiedział o torze w Oberhofie Wojciech Chmielewski.

Program zawodów w Oberhofie i plan transmisji:

Sobota 13 stycznia:

10:10 dwójki 1. ślizg (FIL TV)
11:30 dwójki 2. ślizg (FIL TV)
13:00 jedynki kobiet 1. ślizg (FIL TV)
14:20 jedynki kobiet 2. ślizg (FIL TV)

Niedziela 14 stycznia:

09:30 jedynki mężczyzn 1. ślizg (FIL TV)
11:05 jedynki mężczyzn 2. ślizg (FIL TV)
13:10 sztafeta (FIL TV)

Listy startowe:

Dwójki

Jedynki kobiet

Jedynki mężczyzn

Sztafeta

Puchar Świata w bobslejach i skeletonie w Sankt Moritz

Karuzela Pucharu Świata w bobslejach i skeletonie przenosi się do Szwajcarii. Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski tydzień temu osiągnęli w Altenbergu najlepszy wynik w karierze. Polacy zajęli 9. miejsce i poprawili wynik z poprzedniego sezonu z Sankt Moritz (11. pozycja). W tym roku dla Lutego ważniejsze będą zmagania w czwórkach. Polska czwórka walczy o igrzyska olimpijskie, które może dać 18. miejsce w zależności od wyników innych zawodników walczących o igrzyska.

Do zawodów w Sankt Moritz z pozycji liderów Pucharu Świata przystąpią: Jacqueline Loelling i Sungbin Yun w skeletonie, Kaille Humphries i Justin Kripps w dwójkach oraz Johannes Lochner w czwórkach. Sankt Moritz dwukrotnie gościło igrzyska olimpijskie. Było to w 1928 i 1948 roku. Obiekt St. Moritz-Celerina Olympia Bobrun ma długość 1722 metry i liczy 19 zakrętów.

Program zawodów w Sankt Moritz i plan transmisji:

Piątek 5 stycznia:

09:30 Skeleton kobiet 1. ślizg (IBSF TV)
11:00 Skeleton kobiet 2. ślizg (IBSF TV)
13:00 Skeleton mężczyzn 1. ślizg (IBSF TV)
14:45 Skeleton mężczyzn 2. ślizg (IBSF TV)

Sobota 6 stycznia:

09:30 Bobsleje kobiet 1. ślizg (IBSF TV)
11:00 Bobsleje kobiet 2. ślizg (IBSF TV)
13:00 Bobsleje dwójki 1. ślizg (IBSF TV)
14:30 Bobsleje dwójki 2. ślizg (IBSF TV)

Niedziela 7 stycznia:

13:45 Bobsleje czwórki 1. ślizg (IBSF TV)
15:15 Bobsleje czwórki 2. ślizg (IBSF TV)

Listy startowe:

Skeleton kobiet

Skeleton mężczyzn

Bobsleje kobiet

Bobsleje dwójki

Bobsleje czwórki

Inne zawody

Puchary Świata to nie wszystkie zawody, które czekają nas w najbliższych dniach w sportach saneczkarskich. W Altenbergu odbędą się Puchar Interkontynentalny i Puchar Europy w skeletonie. W zawodach wystartują Marta Orłowska, Vlad Polyvach i Damian Markiewicz. W zmaganiach nie wystartuje Michał Jakóbczyk, który jest poobijany po treningu. Polscy bobsleiści na czele z pilotem Jakubem Stano wystartują w Pucharze Europy w Winterbergu. Polacy wezmą udział tylko w rywalizacji dwójek. Młodzi saneczkarze powalczą w Pucharze Świata juniorów w Innsbrucku. W zawodach wystartują Klaudia Domaradzka, Kacper Imiołek, Marcin Kiełbasa, Anna Bryk, Patrycja Karaś, Natalia Wojnarowska oraz dwójka Jakub Karaś/Mateusz Karaś.

 Transmisja zawodów Pucharu Europy w bobslejach TUTAJ

źródło: fil-luge.org/ibsf.org/Eurosport/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.