Zapowiedź saneczkarskiego Pucharu Świata w Whistler

fot. Whistler Sport Legacies

fot. Whistler Sport Legacies

Za oceanem na dobre rozkręca się kolejna edycja saneczkarskiego Pucharu Świata. Po zawodach w Lake Placid nadszedł czas na zmagania w kanadyjskim Whistler.

Na torze Whistler Sliding Centre, czyli uznawanym za jeden z najszybszych na świecie, zmagać się będą w nadchodzący weekend najlepsi saneczkarze i saneczkarki świata. Zawodnicy czują przed nim na pewno ogromny respekt. To głównie dlatego, że wiąże się z nim bardzo przykra historia. Podczas treningowego ślizgu w trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich (ale jeszcze przed oficjalnym otwarciem)  gruziński zawodnik Nodar Kumaritaszwili przy prędkości ok. 150 km/h uderzył w ochronną bandę, po czym stracił przytomność. Sportowiec został przetransportowany do szpitala, jednakże nie udało się go uratować i zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Po tej sytuacji zdecydowano się na modernizację toru. Teraz jest bardziej bezpieczny i właściwie co roku rozgrywane są tu zawody saneczkarskiego Pucharu Świata. Z racji takiej, że jest to także obiekt dla bobsleistów, na początku tego roku rozegrane zostały w Whistler mistrzostwa świata w tej dyscyplinie. Przed rokiem w rywalizacji saneczkarskiej w konkurencji dwójek niespodziewanie triumfowali Rosjanie. W dwójkach wygrali Niemcy Wygrali Toni Eggert/ Sascha Benecken, w jedynkach najlepsi byli Austriak Wolfgang Kindl i Niemka Natalie Geisenberger. Najlepszy wynik Polaków sprzed roku to ósme miejsce sztafety.

Tym razem Polaków reprezentować będą: Mateusz Sochowicz i Kacper Tarnawski oraz Klaudia Domaradzka w jedynkach, a także Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski w dwójkach.

Program zawodów 12-14 grudnia 2019 (czas polski)

Czwartek, 12 grudnia

18:30 – Puchar Narodów

Piątek, 13 grudnia

22:40 – Jedynki kobiet – 1. przejazd

00:05 – Jedynki kobiet –  2. przejazd

01:30 – Jedynki mężczyzn – 1. przejazd

03:05 – Jedynki mężczyzn – 2. przejazd

Sobota, 14 grudnia

21:50 – Dwójki – 1. przejazd

23:10 – Dwójki – 2. przejazd

00:30 – Sprint mężczyzn

01:15 – Sprint kobiet

01:55 – Sprint dwójek

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.