Zapowiedź saneczkarskiego Pucharu Świata w Lake Placid

fot. bostonherald.com

fot. bostonherald.com

Po zawodach w Igls saneczkarze przenieśli się za ocean. W amerykańskim Lake Placid odbędzie się druga runda Pucharu Świata w saneczkarstwie.

Długość toru w Lake Placid wynosi 1335 metrów dla mężczyzn i 1135 metrów dla kobiet i dwójek. Panowie mają do pokonania 19 zakrętów, a panie i zawodnicy w dwójkach 16. Każdy z elementów toru jest wymagający i trzeba niezwykle uważać przez całą trasę. Już po zakręcie startowym na zawodników czekają 3 trudne sekcje: Cliffside, Whiteface i Devil’s Highway. Potem na trasie znajdują się zakręt Shady II, Labirynt i trudna dolna część toru z zakrętem o nazwie Heart. Obiekt nie jest dobrze znany przez większość zawodników. Dlatego też saneczkarze czują przed nim duży respekt.

Po inauguracyjnych zawodach w Innsbrucku nie można jeszcze zwiastować, jaki będzie ten sezon. Wśród kobiet po pierwszym ślizgu było dużo niespodzianek, ale ostatecznie wygrała Tatjana Iwanowa. Znajomość toru może być dużym atutem dla Summer Britcher. Amerykanka w Igls była druga. Trzecie miejsce ex aequo zajęły Niemki – Julia Taubitz i Jessica Tiebel. Na kolejny udany start liczy Klaudia Domaradzka.

Zagadką jest to, jak w Lake Placid poradzi sobie Jonas Muller. Austriak wygrał w Igls w świetnym stylu, ale teraz wystartuje na mało znanym dla siebie torze. Mocnym kandydatem do zwycięstwa jest Roman Rjepiłow. Rosjanin po ataku z 16. miejsca zajął w Austrii drugą pozycję. Do tego triumfował w Lake Placid przed rokiem. Groźni będą także: Wolfgang Kindl, Felix Loch, Johannes Ludwig, Dominik Fischnaller czy reprezentant gospodarzy Chris Mazdzer. Niezbyt zadowolony po starcie w Igls był Mateusz Sochowicz. Polak będzie miał szansę na poprawę swojego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski byli blisko sprawienia niespodzianki na inaugurację. Polacy prowadzili po pierwszym ślizgu, ale zakończyli zawody na 13. miejscu. W poprzednim sezonie w Lake Placid zajęli 7. miejsce. Start w Igls pokazał, że nasza dwójka może namieszać w czołówce. Głównymi faworytami do zwycięstwa są Toni Eggert/Sascha Benecken, którzy wygrali na inaugurację oraz rok temu w Lake Placid. W Stanach Zjednoczonych odbędą się także pierwsze w sezonie sprinty.

Program zawodów:

Piątek, 29 listopada

9:30 (15:30 polskiego czasu) Puchar Narodów

Sobota, 30 listopada

9:00 (15:00) 1. ślizg dwójek
10:20 (16:20) 2. ślizg dwójek
12:40 (18:40) 1. ślizg kobiet
14:12 (20:12) 2. ślizg kobiet

Niedziela, 1 grudnia

8:20 (14:20) 1. ślizg jedynek
9:55 (15:55) 2. ślizg jedynek
12:00 (18:00) sprint dwójek
12:40 (18:40) sprint kobiet
13:25 (19:25) sprint mężczyzn

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.