Zapowiedź Mistrzostw Świata w skicrossie w Sierra Nevada (lista startowa kwalifikacji)

fot. fis-ski.com

fot. fis-ski.com

Trochę w cieniu przykrego wypadku Karoliny Riemen-Żerebeckiej odbędą się jutro zawody w skicrossie na Mistrzostwach Świata w narciarstwie dowolnym w Sierra Nevada. Niestety wobec urazu jakiego doznała Polka, nie będziemy mieli w tych zawodach żadnego przedstawiciela.

W sobotę zostaną przeprowadzone zarówno kwalifikacje jak i główne zawody. Na liście startowej kwalifikacji pań jest 21 zawodniczek, natomiast w eliminacjach mężczyzn wystartuje 44 narciarzy. Dwa lata temu na MŚ w austriackim Kreischbergu tytuły mistrzowskie wywalczyli Słoweniec Filip Flisar i Austriaczka Andrea Limbacher. Flisar również w tym roku należeć będzie do grona faworytów. W zakończonym już Pucharze Świata zajął czwarte miejsce, a lepsi od niego byli Jean-Frederic Chapuis, Alex Fiva i Brady Leman. Z kolei Limbacher w tym sezonie w ogóle nie startowała i na mistrzostwach w Sierra Nevada również nie wystąpi. Powodem tego jest kontuzja więzadeł krzyżowych. Zdecydowaną faworytką w zawodach kobiet będzie Kanadyjka Marielle Thompson, która w tym sezonie 7 razy wygrała w Pucharze Świata i triumfowała w klasyfikacji generalnej. Jej najgroźniejszą konkurentką powinna być Szwedka Sandra Näslund. O zwycięstwie marzy na pewno wiele zawodniczek, ale największe szanse wydają się mieć poza wymienioną dwójką Heidi Zacher i Fanny Smith.

Chapuis i Thompson poza tym, że są zwycięzcami Pucharu Świata, są również aktualnymi mistrzami olimpijskimi. Francuz już w przeszłości wygrywał zawody na mistrzostwach świata. Miało to miejsce na MŚ w Voss-Myrkdalen w 2013 roku. Na tych samych mistrzostwach Marielle Thompson zdobyła srebrny medal. Najbardziej utytułowaną zawodniczką jeśli chodzi o mistrzostwa świata jest Francuzka Ophelie David. Kolekcję medali otworzyła brązowym krążkiem z MŚ w 2005 roku w Ruka. Dwa lata później w Madonna di Campiglio została mistrzynią, w 2013 roku wywalczyła brąz, a na poprzednich mistrzostwach srebro. David, pomimo że jest najstarszą spośród startujących zawodniczek, wciąż prezentuje wysoki poziom. W tym sezonie dwukrotnie stała na podium zajmując trzecie miejsce. Piąty medal mistrzostw jest z pewnością w jej zasięgu.

Lista startowa kwalifikacji kobiet

Lista startowa kwalifikacji mężczyzn

Program zawodów w skicrossie na MŚ w Sierra Nevada 2017

Sobota, 18.03.2017
11:10 – Kwalifikacje mężczyzn
12:25 – Kwalifikacje kobiet
14:00 – Rozpoczęcie zawodów

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.