Ruszył remont skoczni w Hinterzarten

Rothaus-Schanze w Hinterzarten zostanie przebudowany za niebagatelną kwotę 2,2 miliona euro. Przeprowadzona zostanie gruntowna renowacja obiektu. 

– Dotychczasowy stan obiektu nie pozostawiał nam wyboru, więc musimy go przebudować – powiedziała Tanja Metzler. W tej kondycji, w jakiej jest teraz, skocznia normalna kompleksu w Hinterzarten nie otrzymałaby homologacji FIS, która pozwala na rozgrywanie zawodów. Musi zostać poprawiony rozbieg, wypłaszczenie oraz dodane wiele innych elementów. Szacowany koszt tej inwestycji to około 2,2 miliona euro.

Prezes klubu narciarskiego Hinterzarten Tanja Metzler była obecna na konferencji FIS dotyczącej kalendarza zawodów. W Zurychu starania klubu zostały pochwalone przez przedstawicieli Związku. Zwrócili oni uwagę na to, że Hinterzarten stara się dostosować do nowych przepisów i wymagań dotyczących rozgrywania zawodów oraz bezpieczeństwa obiektu.

Die Adler-Skistadion jest jedyną federalną bazą skoków narciarskich oraz kombinacji norweskiej w Badenii-Wirtembergii. Jest również częścią bazy olimpijskiej Freiburg-Schwarzwald i ważnym miejscem szkolenia kadr federalnych i stanowych niemieckiego związku narciarskiego. W dalszym ciągu w zimie będzie można oddawać skoki na mniejszych obiektach, czyli K-70, K-30 oraz K-15.

Według działaczy Die Adler-Skistadion problem projektowania przebudowy  rozwiąże się 22 października podczas spotkania publicznego, na którym rada gminy będzie mieć dostęp do dokładnego oszacowania kosztów. Oczekuje się obecności architekta i przedstawicieli Niemieckiego Związku Narciarskiego.

Jeśli podczas spotkania wszystko pójdzie zgodnie z planem i pogoda dopisze, pierwsze prace na obiekcie będzie można rozpocząć w listopadzie. Przewiduje się, że do jesieni 2020r. skocznia powinna wrócić do normalnego działania, a gościć zawody z cyklu Letniego Grand Prix będzie można gościć już w 2021 roku.

Pozostaje kwestia finansowania renowacji. 30% kwoty wziął na siebie rząd federalny, a 40% kraj związkowy Badenia-Wirtembergia. Pozostałość kwoty, czyli 30% jest zobowiązana zapłacić gmina Hinterzarten. Z racji, że nie są oni w stanie uzbierać tej kwoty samodzielnie, poszukiwani są sponsorzy, którzy pomogą w finansowaniu inwestycji. Jest to bowiem 660 tysięcy Euro. Gmina dysponuje środkami w wysokości około 200 tysięcy, pochodzącymi z dotacji dla deweloperów regionu, czyli Breisgau-Hochschwarzwald oraz Baden Sports Federation Freiburg. Nie zaprzestają oni jednak poszukiwań sponsorów.

Tanja Metzler, Prezes Die Adler-Skistadion zapowiada, że w 2021 roku na obiekt wrócą zawody z nową świeżością i energią.

Źródło: badische-zeitung.de/ informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.