Zapadła decyzja ws. trenera polskich biegaczy narciarskich

fot. Julia Piątkowska

Lukas Bauer pozostanie trenerem głównej polskiej kadry w biegach narciarskich – dowiedział się Sportsinwinter.pl. Czech w środku sezonu nie był pewny, czy będzie kontynuował pracę w Polskim Związku Narciarskim, ale ostatecznie zdecydował się zostać.

fot. Julia Piątkowska

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że PZN sondował skandynawskich trenerów, którzy mieliby zastąpić Lukasa Bauera. Poszukiwania szkoleniowca rozpoczęły się po tym, jak Lukas Bauer zgłosił niepewność co do dalszej współpracy z polskimi biegaczami. 

Nie będzie zmiany na stanowisku trenera seniorów

– W połowie stycznia przekazałem, że nie jestem pewny, czy chcę dalej pracować w roli trenera. Miałem pewien kryzys. Jestem bardzo emocjonalny i czasami takie rzeczy się zdarzają. Chciałbym, aby wszystko było idealnie.  Miałem pod swoją opieką łącznie siedmiu sportowców i z każdym wiązały się inne emocje. Nie chodzi mi o to, że brakuje motywacji, bo ona jest po takim sezonie.  Tylko w trakcie zdarzały się wzloty i upadki, więc miałem załamanie – przyznawał w rozmowie z nami Bauer. 

Wiceprezes PZN Stanisław Szymanik podczas MŚ miał rozmawiać z trenerem jednej z najlepszych biegaczek na świecie – Fridy Karlsson oraz Niemek. Per Nilsson w rozmowie z nami powiedział jednak, że wolałby zostać za naszą zachodnią granicą. W grze pozostawali jeszcze dwaj szkoleniowcy ze Skandynawii. Równocześnie namyślił się Lukas Bauer, który uznał, że chce jednak zostać w Polsce.

Teraz sportsinwinter.pl dowiaduje się, że Polski Związek Narciarski zdecydował się na zostawienie Czecha w roli trenera kadry seniorów w biegach narciarskich. Do pozostałych grup związek chciał zatrudnić szkoleniowca ze Skandynawii, który miałby nie tylko rozwinąć zawodników, ale także odpowiadać za szkolenie polskich trenerów. Nieoficjalnie słyszymy jednak, że szwedzka opcja okazała się za droga. To nie są jednak potwierdzone informacje. Na te oficjalne najpewniej poczekamy do połowy maja. Wtedy PZN ma opublikować kadry.

Źródło: Informacja własna / Interia Sport

Mateusz Król
Obserwuj