Zakopane tydzień po Wiśle, czyli dwa weekendy ze skokami w Polsce

SAM_1940-Copy1Znamy pierwsze informacje na temat kalendarza na sezon 2016/2017. Międzynarodowa Federacja Narciarska postanowiła ponownie przyznać Polsce dwa weekendy Pucharu Świata w skokach. 

Polski Związek Narciarski poinformował przed chwilą, że komisja skoków przy FIS przyznała Polsce aż cztery konkursy Pucharu Świata. Najpierw skoczkowie zawitają do Wisły, gdzie zawody mają odbyć się w dniach 14-15. stycznia 2017. Tydzień później karuzela Pucharu Świata przeniesie się pod Tatry. Zakopane po zapewnianiach, że remont Wielkiej Krokwi dojdzie do skutku, powróciło do kalendarza FIS. – Profil skoczni został z kolei zatwierdzony na Komisji Budowy Skoczni Narciarskich FIS. Dzięki temu Puchar Świata zawita pod Tatry – czytamy na stronie Polskiego Związku Narciarskiego.

Jak się okazuje, istnieje mała szansa, na dodatkowy piąty konkurs Pucharu Świata w Polsce. Apoloniusz Tajner poinformował, że organizatorzy Pucharu Świata w Zakopanem zgłosili także do FIS gotowość przeprowadzenia dodatkowego konkursu w piątek w przypadku gdyby we wcześniejszej części sezonu nie udało się przeprowadzić zawodów w innej miejscowości. To ważna deklaracja, bo federacja w razie takiej ewentualności, będzie brała Polskę pod uwagę od razu. Zapowiada się zatem prawdziwe święto skoków w naszym kraju. Kalendarze ustalone podczas spotkania komisji w Zurychu muszą zostać jeszcze oficjalnie potwierdzone przed kongres FIS w Meksyku. Ten zaś odbędzie się początkiem czerwca.

Więcej informacji na temat kalendarzy wkrótce na Sportsinwinter.pl

Źródło: Polski Związek Narciarski / pzn.pl

Mateusz Król
Obserwuj

3 thoughts on “Zakopane tydzień po Wiśle, czyli dwa weekendy ze skokami w Polsce

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.