Zakopane organizatorem mistrzostw świata juniorów 2021?

fot. zakopane.cos.pl

fot. zakopane.cos.pl

Nie Wisła, a Zakopane ma być organizatorem Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym 2021. Taka informacja pojawiła się w kalendarzu na stronie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Wszystko wskazuje na to, że dla Wisły sprawdził się najczarniejszy scenariusz. Nie udało się wyremontować tras narciarskich na Kubalonce (potrzebne było sztuczne naśnieżanie) i nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie do tego doszło. FIS martwiła się tą sytuacją już podczas majowego kongresu. Wówczas pojawiły się pogłoski, że mistrzostwa świata juniorów przeniesione zostaną do Zakopanego. – Nic mi na ten temat nie wiadomo – mówił nam pierwotnie prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego, Andrzej Wąsowicz. Wiedział jednak, że bez renowacji tras, nie będzie szans na imprezę w Beskidach (pisaliśmy o tym tutaj).

Centralny Ośrodek Sportu co prawda w styczniu ogłosił przetarg na przebudowę tras, ale nie udało się go rozstrzygnąć. – Czekamy na decyzję w sprawie finansowania z ministerstwa – powiedziała nam dyrektorka COS w Szczyrku, Aleksandra Woźniak. I na razie się nie doczekali. A jak powiedział nam Andrzej Wąsowicz, jeśli inwestycja nie rozpocznie się w tym roku, Wisła straci prawo do organizacji czempionatu. Tak prawdopodobnie już się stało, co zauważyli localSJresults. W prowizorycznym kalendarzu FIS na sezon 2020/2021 pojawiła się adnotacja o mistrzostwach w Zakopanem. Więcej informacji na ten temat jutro na Sportsinwinter.pl.

W Zakopanem problemów ze sztucznym naśnieżaniem tras mieć już nie powinni, bowiem właśnie zakończono tam inwestycję, która rozwiązuje ten problem. Powstały tam zupełnie nowe trasy narciarskie, które odpowiadają standardom wymaganym przez FIS do organizacji międzynarodowych zawodów. W trakcie remontu jest kompleks Średniej Krokwi. W Centralnym Ośrodku Sportu twierdzą jednak, że to zadanie zostanie zakończone w odpowiednim czasie.

Źródło: twitter.com/localSJresults / informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.