Zakończenie prac na Wielkiej Krokwi już w listopadzie

Wielka Krokiew zima

Dobre wieści dochodzą do nas prosto z Zakopanego, jak donosi wiceprezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Rafał Kot, prace wykonywane na Wielkiej Krokwi zmierzają ku końcowi. Planowane zakończenie pierwszego etapu modernizacji odbędzie się  15 listopada.

Zakończenie prac na Wielkiej Krokwi jest również bardzo dobrą informacją dla samych zawodników. Będą oni mogli przed rozpoczęciem sezonu zimowego 2016/2017 przetestować zmodernizowaną skocznie oraz doszlifować formę na zbliżający się sezon, którego rozpoczęcie odbędzie się już  25 listopada na skoczni Rukatunturi w finladzkim Kuusamo.

Sytuację na Wielkiej Krokwi ocenił wiceprezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Rafał Kot: – Wylanie betonu pod nowe tory zostało już prawie zakończone. Od 15 października niemiecka firma rozpocznie montowanie torów lodowych. Prace powinny potrwać od 2 do 3 tygodni. Wszystko zależy od warunków pogodowych. Jeśli jednak nawet aura nie będzie sprzyjająca, to opóźnienia nie będą większe niż kilka dni. Wszystko wskazuje zatem na to, że około 10 a najpóźniej 15 listopada skocznia zostanie oddana do użytku – przyznał były fizjoterapeuta polskiej reprezentacji, dodając: – Na pewno Biało-Czerwoni przed inauguracją sezonu będą mogli odbyć trening na Wielkiej Krokwi.

Liczymy, że pojawienie się w naszym kraju skoczni z torami lodowymi pomoże naszym reprezentantom przestawić się ze skoków letnich na zimowe i będziemy świadkami wspaniałych sukcesów naszych skoczków narciarskich.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.