Zajc zostaje w Słowenii, wraca Schlierenzauer – składy kadr skoczków na zawody PŚ w Lahti

fot.: goista.com

(fot.: goista.com)

Znamy składy reprezentacji, które pojawią się podczas zawodów Pucharu Świata w fińskim Lahti. Szykują się spore zmiany w wielu zespołach – paru zawodników powróci do rywalizacji, a niektórzy tak jak Timi Zajc pozostaną we własnych środowiskach.

Słoweńcy wystąpią z wracającym Peterem Prevcem, oprócz którego w Lahti zaprezentują się jeszcze Jernej Damjan, Žiga Jelar, Anže Lanišek, Bor Pavlovčič, Anže Semenič oraz Jurij Tepeš. Lider słoweńskiej kadry i zwycięzca piątkowych zawodów PŚ w Oberstdorfie odpocznie w kraju, gdzie uda się do swojej rodzinnej miejscowości Ljubno. Jak informuje portal slovenskenovice.si, poza spokojnym treningiem i złapaniem chwili oddechu, chodzi także o wypełnienie zobowiązań sponsorskich i klubowych – w Ljubnie odbędą się bowiem zawody PŚ kobiet, których Zajc będzie gościem honorowym.

U Austriaków następuje bardzo ważna zmiana w kwestii ewentualnego startu Gregora Schlierenzauera podczas MŚ w Seefeld. Jak poinformowała telewizja ORF, 29-latek weźmie udział w zawodach w Lahti, co może go częściowo przybliżyć do udziału w domowej imprezie rangi światowego czempionatu. W Finlandii wystartują także: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Clemens Aigner, Jan Hoerl, Philipp Aschenwald oraz Manuel Fettner. Daniel Huber zdecydował się na przerwę od startów po lotach.

Swój pełny skład ogłosili natomiast Norwegowie, dzięki czemu wiemy, że Alexander Stoeckl wysyła na odpoczynek Andersa Fannemela. Według informacji podanej przez portal skiforbundet.no, w Finlandii obejrzymy natomiast 5 innych zawodników – Roberta Johanssona, Daniela Andre Tande, Johanna Andre Forfanga, Halvora Egnera Graneruda, a także Andreasa Stjernena. Wiemy także, że na zawody Pucharu Kontynentalnego do Iron Mountain pojadą Robin Pedersen, Andreas Granerud Buskum, Marius Lindvik, Joakim Aune, Thomas Aasen Markeng oraz Fredrik Bjerkeengen.

Werner Schuster do Lahti zabierze szóstkę swoich podopiecznych. Wśród nich zabraknie Markusa Eisenbichlera, który został w domu aby odpocząć. W składzie znaleźli się: Richard Freitag, Karl Geiger, Martin Hamann, Stephan Leyhe, Constantin Schmid i Andreas Wellinger.

Zawody PŚ w Lahti odbędą się już w dniach 8-10 lutego. W tym samym czasie skokowa druga liga, a więc Puchar Kontynentalny będzie rywalizować w Iron Mountain, a skoczkinie podczas PŚ w słoweńskim Ljubnie.

Źródło: skiforbundet.no/orf.at/slovenskenovice.si/localSJresults/informacja własna/facebook.com/DSVNordisch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.