Zajc znów najlepszy w Słowenii

fot. P. Ślezińska

Kiedy międzynarodowa rywalizacja skoczków narciarskich jest na razie wykluczona, Słoweńcy rywalizują na krajowym podwórku. W drugim teście ponownie najlepszy okazał się Timi Zajc. Wśród pań wygrała Ema Klinec.

fot. P. Ślezińska

Tym razem Słoweńcom przyszło rywalizować na normalnej skoczni w Kranju. Ze świetnej strony pokazał się ponownie Timi Zajc, który w pierwszej serii poleciał aż 114 metrów. Miał problemy przy lądowaniu i dlatego otrzymał niższe noty. W drugiej turze uzyskał 10 metrów mniej i ostatecznie wygrał z przewagą 0,3 pkt. Drugie miejsce zajął Żiga Jelar (108 m; 106,5 m). Trzeci był Anze Lanisek (108,5 m; 105 m).

Dopiero piąte miejsce zajął Peter Prevc. Warto jednak podkreślić, że najbardziej utytułowany zawodnik w kadrze Gorazda Bertoncejla, treningi na skoczni rozpoczął później niż koledzy. Za nim uplasował się jego brat Cene, a Domen zajął dopiero 15 miejsce.

Ciekawie wyglądała rywalizacja kobiet. Po pierwszej serii prowadziła Jerneja Brecl, która skoczyła 105 metrów. W drugiej zepsuła jednak skok i uzyskała tylko 96 metrów, co dało jej trzecią lokatę. Triumfowała Ema Klinec, której zaliczono 100,5 oraz 104,5 metra. Spela Rogelj była druga (101,5 m; 102 m).

Wyniki: Mężczyźni | Kobiety

Źródło: smusko.adamsoft.si

Mateusz Król
Obserwuj