Zajc i Bogataj ze złotymi medalami mistrzostw Słowenii

21:32, 23.12.2018 Mateusz Król

Polacy swój zimowy czempionat rozegrają w drugi dzień świąt, ale Słoweńcy takie zmagania mają już za sobą. Po tytuły sięgnęli Timi Zajc oraz Ursa Bogataj.

Na dużej skoczni w Planicy rozegrano mistrzostwa Słowenii w skokach narciarskich. W rywalizacji kobiet najlepiej poradziła sobie Ursa Bogataj, której sędziowie zmierzyli 127 oraz 127,5 metra. Srebrny medal wywalczyła Ema Klinec, która uzyskała 134 i 131 metra. Pewnie by wygrała, gdyby nie upadek w finałowej rundzie. Ten wypadek kosztował Emę jednak więcej niż tylko tytułu mistrzyni kraju. Słowenka prawdopodobnie zerwała więzadła krzyżowe w kolanie. To niestety kolejna taka kontuzja w jej karierze. Brązowy medal zdobyła Nika Kriznar.

W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał Timi Zajc. Młody zawodnik skoczył 142,5 oraz 132 metry i wyprzedził drugiego Anze Semenica o 13,7 pkt. Dwudziestopięciolatek skoczył 137 oraz 129,5 metra. Na najniższym stopniu podium stanął Bor Pavlovcic, który najpierw skoczył 128,5 m a następnie o 5 metrów dalej. W zawodach nie wystartował Peter Prevc. Jego młodszy brat Domen był dopiero dziewiąty.