Zainteresowanie skokami narciarskimi ponownie wzrasta

sektory-wisla-kibice

Od początku sezonu 2016/2017 nasza reprezentacja w skokach narciarskich spisuje się coraz lepiej. Wraz ze wzrostem formy możemy zauważyć również większe zainteresowanie tym sportem. Już na początku sezonu oglądalność konkursów jest większa niż przez cały poprzedni sezon.

Już za niecały miesiąc (14-15 stycznia) w Polsce, a dokładniej w Wiśle odbędą się zawody Pucharu Świata. Natomiast w następnym tygodniu (21-22 stycznia) konkursy przeniosą się do Zakopanego. Andrzej Wąsowicz, czyli wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego w wywiadzie dla portalu sport.interia.pl powiedział, że podczas konkursów w Wiśle wystąpi cała czołówka Pucharu Świata. Również dawno niewidziany w zawodach – Gregor Schlierenzauer planuje zadebiutować właśnie w Wiśle. Wąsowicz przyznał również, że zainteresowanie biletami jest ogromne, gdyż wejściówki na sobotę praktycznie się rozeszły.

Najbardziej wzrost zainteresowania skokami narciarskimi jest widoczny w oglądalności konkursów w telewizji. Portal wirtualnemedia.pl przeprowadził badania, z których wynika, że łączna oglądalność w ciągu trzech ostatnich tygodni wynosiła aż 4.46 milionów osób. W porównaniu z sezonem poprzednim zainteresowanie zwiększyło się o 1.12 milionów osób. Jeśli forma naszych reprezentantów nadal będzie utrzymywać się na wysokim poziomie, to kolejne konkursy mogą przyciągać jeszcze większą liczbę widzów.

Źródło: sport.interia.pl/wirtualnemedia.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.