Zaginęła była medalistka olimpijska – Blanca Fernandez Ochoa

CTRES

GTRES

Niepokojące wieści napłynęły z Hiszpanii. Policja odnalazła auto brązowej medalistki ZIO w Albertville (1992) w slalomie specjalnym – Blanki Fernandez Ochoy. 56-letnia Hiszpanka nie miała kontaktu z rodziną od 23 sierpnia.

Według informacji, które przekazał Adrian Federighi (prywatnie szwagier ex-zawodniczki) bliscy podejrzewają, iż Blanca mogła mieć wypadek w górach – informowała rodzinę o chęci wybrania się tam na czterodniową wycieczkę. Równocześnie zdementował on pogłoski o rzekomych problemach osobistych byłej gwiazdy narciarstwa. Policja nie znalazła na samochodzie żadnych oznak świadczących o ewentualnym napadzie na Hiszpankę.

Blanca Fernanez Ochoa to jedyna wśród kobiet medalistka ZIO reprezentująca Hiszpanię. W Albertville stoczyła pasjonującą walkę o medal z Austriaczką Petrą Kronberger i Nowozelandką Annelise Coberger. Pochodzi z bardzo usportowionej rodziny, w której największą gwiazdą był jej brat Francisco Fernandez Ochoa, który w Sapporo w 1972 wywalczył złoto ZIO w slalomie. Jej zaginięcie poruszyło fanów sportu w całej Hiszpanii.

źródło: eurosport.tvn24.pl, sportowefakty.wp.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.