Za nami zawody Konica Minolta NC w Vikersund

Robert Johansson

W ostatnią niedziele miały miejsce zawody Konica Minolta z cyklu Pucharu Norwegii. Jednym z najlepszych zawodników okazał się Robert Johannson, który w swojej grupie zostawił rywali daleko w tyle.

Konkurs odbył się na skoczni K105 w Vikersund w kilku kategoriach, gdzie startowali zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jak podkreślają organizatorzy, jeszcze nigdy nie było aż tylu chętnych zawodników, co bardzo ich cieszy. W kategorii Elite dla mężczyzn najlepszym został Robert Johannson, który uzyskał w sumie 132.9 punktów. Na drugiej pozycji uplasował się Fredrik Bjerkeengen, natomiast trzecie miejsce należało do Joakima Larsen Aune. Również w kategorii Elite, lecz tym razem dla kobiet triumfowała Anna O. Strøm.

Kolejne skoki oddawali skoczkowie z kategorii A. W grupie mężczyzn pierwsze miejsce zajął Jonas Sandell, a tuż za nim uplasował się Andreas Granerud Buskum oraz Fredrik Eirinsønn Villumstad. Natomiast w gronie kobiet pierwsza lokata należała do Emilie Serina Røstad, która uzyskała 81.8 punktów. W kolejnej kategorii, tym razem B najlepszym został Rishi Sæther. Ostatnią grupą, w której starowali zawodnicy była kategoria weteranów, gdzie pierwsza lokata należała do Ole Henning Holt.

Pełne wyniki zawodów.

Źródło: skiforbundet.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.