Za nami Puchar Lubelszczyzny w biegach na nartorolkach!

1383987077

W niedziele 31 sierpnia w Tomaszowie Lubelskim, na torze nartorolkowym przy stadionie miejskim OSiR “Tomasovia” odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego – Puchar Lubelszczyzny 2014 w biegach na nartorolkach. Następne zawody z tego cyklu odbędą się w Jeleniej Górze, Istebnej, Bystrej i Marklowicach.

Zawodnicy rywalizowali w sprincie na 1000 metrów. Najlepiej spisała się drużyna gospodarzy (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski), której zawodnicy wygrali 9 na 11 rozgrywanych konkurencji. W seniorach triumfował Damian Duk – UKS Rawa Siedlce, natomiast w juniorkach młodszych, gdzie zwyciężyła Róża Łyjak z MKS Karkonosze Jelenia Góra. W pozostałych kategoriach zwyciężali zawodnicy MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski: juniorka – Katarzyna Stokfisz, junior młodszy – Szymon Sikora, młodzik – Kacper Jarczak, młodziczka – Monika Mazurkiewicz, junior D – Dawid Ciećko, juniorka D – Monika Skinder, junior E – Rafał Putkowski i juniorka E – Karina Probola.

W czasie zawodów, rozegrano dodatkowy konkurs w którym zawodnicy walczyli o ustanowienie rekordu Polski na 100 metrów. Głównym pomysłodawcą i sponsorem Tomaszowkiej SETKY o Puchar KRISMARA jest Pan Paweł Żółkiewski z Firmy Krismar. Zawodnicy mieli dwie próby, z których lepszy wynik decydował o końcowym sukcesie. Wśród kobiet zwyciężyła Róża Łyjak, która z czasem 14,14 pobiła rekord Polski. Kolejne miejsca zajęły: Paulina Kuryłek, Katarzyna Stokfisz i Monika Skinder (obie MULKS GRUPA OSCAR), której zabrakło 0,01 setnej sekundy, aby wejść do pierwszej trójki zawodów. Wśród mężczyzn triumfował zawodnik gospodarzy – Szymon Sikora, który uzyskał czas 11,92. Po zaciętej walce z Szymonem, drugi ostatecznie był Dawid Brill z czasem 12.05. Podium uzupełnił Oskar Wysocki (12.30).

Źródło: Paweł Ziółkiewski/PZN, pzn.pl