podium-cup-lotos

Za nami pierwsza edycja LOTOS Cup, która została zakończona na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite. Zawody odbyły się w kategoriach: Senior, Junior A, B, C, D, E, Młodziczki oraz Juniorki.

W minioną środę mogliśmy obserwować drugie zawody z cyklu LOTOS Cup. Niestety z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych, dwie serie odbyły się jedynie w kategoriach Junior E, D i Młodziczki.

W kategorii Junior E triumfował pochodzący z Czech, Filip Krenek. Na drugim miejscu znalazł się reprezentant klubu TS Wisła Zakopane – Kacper Jarząbek. Na trzeciej pozycji został sklasyfikowany również Czech, lecz tym razem Daniel Skarka. Najlepszym zawodnikiem w kategorii Junior D był  Jan Habdas. Wyprzedził on drugiego Stanisława Majerczyka o 15.7 punktów. Ostatnie miejsce na podium należało do Jana Bukowskiego. W kolejnej kategorii wiekowej – Junior C wygrał Krzysztof Kieta. Natomiast drugą lokatę zajęli ex aequo Patryk Hutyra oraz Mateusz Gruszka. W Juniorze B najlepszy okazał się Paweł Wąsek, który również wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Obok niego na podium znaleźli się Dawid Jarząbek i Bartosz Czyż. W kategorii Junior A pierwsze miejsce zajął Łukasz Bukowski, który wyprzedził drugiego Dominika Kastelika o dwa punkty. W ten sposób w klasyfikacji generalnej Junior A Bukowski prowadzi wspólnie z Kastelikiem. W ostatniej kategorii męskiej, czyli Senior triumfował Artur Kukuła ze skokiem na 73 metr. Drugi był Michał Gut-Chowaniec, a trzeci Krzysztof Leja.

Dziewczęta startowały w dwóch kategoriach wiekowych: Młodziczki oraz Juniorki. W pierwszej ponownie wygrała Sara Tajner z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk. Pokonała ona o prawie 19 punktów Natalię Kobielę. Trzecia lokata należała do Wiktorii Kiersnowskiej. W Juniorkach najlepszą zawodniczką została Magdalena Pałasz, udało się jej wylądować na 67.5 metrze. Na podium znalazła się również Kinga Rajda oraz Anna Twardosz.

Źródło: komunikat prasowy – Anna Karczewska/PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.