Za nami Mistrzostwa Ukrainy w skokach narciarskich

DSC_0628 (Copy)

Minione Mistrzostwa Ukrainy pokazują, że skoki narciarskie u naszych wschodnich sąsiadów nie umarły. Nowymi mistrzami tego kraju zostali: Chrystyna Droniak, Jewhen Marusiak i Witalij Kaliniczenko. 

9 października na kompleksie skoczni Awanhard w Worochcie na Ukrainie odbyły się mistrzostwa tego kraju. Na skoczniach o punktach konstrukcyjnych wynoszących 75 metrów i 90 metrów rywalizowali mężczyźni i kobiety. Nie można powiedzieć, że sytuacja skoków narciarskich na Ukrainie jest łatwa. Skocznie w Worochcie są przestarzałe ale mimo to można udało się rozegrać trzy konkursy.

Pierwsza rywalizacja odbyła się na obiekcie K-90. Mistrzem Ukrainy został Jewhen Marusiak (95 metrów; 94,5 metra). Srebro zdobył Witalij Kaliniczenko (94  metry; 95 metrów). Na trzecim miejscu uplasowali się ex aeuquo Wiktor Pasicznyk (90 metrów; 93 metry) oraz Andrij Kłymczuk (92 metry; 90,5 metra).

Kolejny konkurs odbył się na skoczni K-75, gdzie triumfował Witalij Kaliniczenko. Ukrainiec jest najbardziej utytułowany ze wszystkich zawodników w stawce zawodów. Na drugim stopniu podium stanął Jewhen Marusiak. Andrij Kłymczuk również i tym razem otrzymał brązowy medal.

Po rywalizacji mężczyzn, obiekt K-75 przejęły panie. Pierwszą mistrzynią Ukrainy w skokach narciarskich została Chrystyna Droniak. Stopień niżej zajęła Witalina Herasymiuk, a podium uzupełniła Lilija Romaniuk.

Źródło: skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.