Za nami Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych Ameryki

W miniony weekend swoje miejsce miała walka o tytuł Mistrza Stanów Zjednoczonych Ameryki, gdzie triumfował Michael Glasder oraz Nina Lussi.

 Już w lipcu mogliśmy obserwować pierwszą część Mistrzostw USA. W Park City najlepszy okazał się Will Rhoads i Taylor Henrich. Tym razem walka przeniosła się do Lake Placid, na skocznie o punkcie konstrukcyjnym wyznaczonym na 90 metrze. Tytuł Mistrza Stanów Zjednoczonych Ameryki w kategorii mężczyzn zdobył Michael Glasder. Amerykanin poszybował na 96 oraz 100.5 metr, co dało mu w sumie 261 punktów. Drugie nieoficjalne miejsce zajął Mackenzie Boyd-Clowse (90.5 i 90 m), jednak nie został on brany pod uwagę, gdyż reprezentuje on barwy Kanady. Natomiast drugą oficjalną pozycję zajął Kevin Bickner, który wylądował na 92.5 i 90 metrze, a do lidera stracił aż 29 oczek. Trzeci był Bryan Fletcher (91 oraz 82 metry) z sumą punktową wynoszącą 210.

Z kolei tytuł Mistrza USA kobiet przypadł Ninie Lussi. Amerykanka skoczyła 88 oraz 94.5 metra, co pozwoliło jej na zdobycie 227 punktów. Na drugim miejscu znalazła się Nita Englund, która uzyskała 82 i 92 metry. Do liderki straciła 24.5 punktów. Trzecia lokata w kategorii kobiet należała do Abby Ringquist (76.5 oraz 80 metrów). Uzyskała ona w sumie 170.5 oczek.

Pełne wyniki Mistrzostw USA 

Źródło: skijumping.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.