Za nami Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim

fot. Reuters

Za nami dwudniowe Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim. W tym roku tytułem Mistrza Polski może się pochwalić między innymi: Natalia Czerwonka oraz Piotr Michalski.

Przez dwa dni mogliśmy oglądać rywalizację naszych łyżwiarzy szybkich w wieloboju sprinterskim na torze krytym, który znajduje się w Tomaszowie Mazowieckim. Niestety wielu naszych reprezentantów w tym: Zbigniewa Bródki, Artura Wasia, Luizy Złotkowskiej i Katarzyny Bachledy-Curuś zdecydowało, że nie wezmą udziału w tegorocznej walce o czempionat. Warto dodać również, że obok Mistrzostw Polski w wieloboju sprinterskim zostały również rozegrane zawody Mistrzostwa Polski Masters.

W rywalizacji pań tytuł Mistrzyni Polski powędrował w ręce Natalii Czerwonki, która zdobyła w sumie 159.625 punktów. Drugie miejsce zajęła Karolina Bosiek z 162.135 oczkami, a trzecia pozycja należała do Kai Ziomek (162.270 pkt). W przypadku mężczyzn Mistrzem Polski w wieloboju sprinterskim został Piotr Michalski. Reprezentant klubu Górnik Sanok uzyskał 141.405 oczek. Na drugiej lokacie znalazł się Sebastian Kłosiński (142.525 pkt). Trzeci ostatecznie był Artur Nogal z 143.445 punktami, który równocześnie przerwał swoją trzyletnią passę wygrywania podczas walki o czempionat.

Źródło: sport.onet.pl / pzls.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.