Za nami mistrzostwa Polski w bobslejach

18:29, 28.10.2018 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 23:59, 28.11.2018

Na torze bobslejowym w Siguldzie odbyły się XX Mistrzostwa Polski seniorów w bobslejach. Rywalizacja odbyła się w kategorii dwójek.

Tytuł sprzed roku obronili Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski. W ubiegłym roku mistrzostwa odbyły się po raz pierwszy od 49 lat, więc dzisiejszy triumf to drugi złoty medal mistrzostw Polski dla tej dwójki. Luty i Tylkowski byli głównymi faworytami zawodów, gdyż regularnie startują w zawodach Pucharu Świata. Startowali oni także na igrzyskach olimpijskich.

Dwójka Luty/Tylkowski zdecydowanie wygrała w obydwu ślizgach, uzyskując czasy 50,87 i 51,18. Drugie miejsce zajęli Jakub Stano/Arnold Zdebiak, którzy przegrali o prawie dwie i pół sekundy. Na ostatnim, trzecim miejscu uplasowali się Jakub Zakrzewski/Michał Pietrzak, którzy okazali się gorsi od triumfatorów o osiem sekund. Warto dodać, że w ubiegłym roku o medale mistrzostw Polski rywalizowały dwa duety więcej.

źródło: PZBiS