Za nami Mistrzostwa Polski Kobiet i Juniorów w skokach narciarskich

Już za nieco ponad miesiąc początek sezonu zimowego i inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Tymczasem skoczkowie nadal rywalizują na igelicie. W miniony weekend na obiektach w Szczyrku odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet i Juniorów w skokach. 

Panie rywalizowały na skoczni HS77. Letnią mistrzynią w skokach narciarskich z dużą przewagą nad rywalkami została Kamila Karpiel. W obu seriach lądowała najdalej na 72,5 i 71 m. Srebrny medal zdobyła Anna Twardosz, która po skokach na 66 i 70,5 m do zwyciężczyni straciła 15,8 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła trenująca poza kadrą Joanna Szwab (61 i 66 m). Dopiero czwarte miejsce zajęła Kinga Rajda (61 i 64,5 m). W czołowej szóstce uplasowały się również Magdalena Pałasz (60,5 i 64,5 m) i Joanna Kil (58,5 i 63 m).

Pełne wyniki kobiet 

W rywalizacji juniorów w poszczególnych kategoriach zwyciężali: Junior E – Mikołaj Wantulok, Junior D – Wiktor Szozda, Junior C – Michał Martynek, Junior B – Adam Niżnik, Junior A – Damian Skupień. W kategorii Młodziczki wygrała Pola Bełtowska.

Pełne wyniki poszczególnych kategorii:

Junior E
Junior D
Junior C
Junior B
Junior A 
Młodziczki 

źródło: PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.