Za nami międzynarodowy bieg Wings for Life

fot.: Adam Małysz

fot.: Adam Małysz
fot.: Adam Małysz

Od 3 lat na całym świecie odbywa się charytatywny bieg Wings for Life, wielu sportowców wspiera tą organizację biorąc udział w tym wydarzeniu, które ma na celu zbiórkę funduszy na badania nad urazami rdzenia kręgowego. 

W kilku edycjach Wings for Life biegali m.in.: Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Andreas Goldberger czy Marcel Hirscher pomagającym tym, którzy nie mogą sami się poruszać o własnych siłach.

Adam Małysz w tym roku wziął udział jako kierowca samochodu pościgowego. Wyruszył on pół godziny po starcie i stopniowo eliminował biegaczy, był tak naprawdę metą biegu pozwalając na to, aby każdy kończył bieg wtedy, gdy już nie miał siły. Samochód jechał jedynie z prędkością 15 km/h, dzięki czemu zwycięzcy udało się przebiec ponad 71 kilometrów, a zwyciężczyni 40.

W Wings for Life wzięli udział również Krystyna i Grzegorz Guzik, którzy już po raz trzeci wspierali fundację. W tym roku przebiegli oni 15 kilometrów.

źródło: facebook.com, informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Za nami międzynarodowy bieg Wings for Life

  1. Ta edycja to było coś pięknego dla zawodników z Polski. Wspaniały start Bartka Olszewskiego i Dominiki Stelmach spowodowały uśmiech na twarzach wielu Polskich kibiców, w tym moim 🙂 Świetna formuła biegu, która zakłada pomaganie innym, którzy nie biegają, jest wyjątkowa i niepowtarzalna względem całego świata. Co tutaj jeszcze można dodać? Piękna akcja. Pozdrawiam, Kamil

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.