Za nami Letni Puchar Bieszczadów w Zagórzu!

W minioną sobotę w Zagórzu na obiektach OSiR “Zakucie” odbywały się zawody Letniego Pucharu Bieszczadów – Mistrzostwa POZN w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W kategorii OPEN w skokach narciarskich najlepszy okazał się Marcin Topór AZS Zakopane, który pokonał Andrzeja Szczechowicza (TS Wisła Zakopane) notami za styl.

W kategorii Junior E pierwsze miejsce zajął Jan Rzadkosz z TS Wisła Zakopane (22,5 i 24 m), który wyprzedził drugiego Jana Bukowskiego z AZS Zakopane (22 i 22,5 m) o 8,1 punktu. Tuż za nimi uplasował się Maciej Dawidek z AZS Zakopane, uzyskując 21,5 i 20 m. Triumf w kategorii Junior D odniósł Marcin Topór z AZS Zakopane, który oddał dwa dalekie skoki na odległość 43 i 38 m. Skład podium uzupełnili drugi Patryk Hutyra z SS-R LZS Sokół Szczyrk (39 i 37,5 m) oraz trzeci Mateusz Gruszka z AZS Zakopane (39 i 37,5 m). Wśród Młodziczek sklasyfikowano tylko dwie zawodniczki z Ukrainy – Liliia Romaniuk skoczyła na odległość 18 i 18,5 metra, co pozwoliło jej zdecydowanie pokonać swoją młodszą rodaczkę Tetyanę Pylypchuk (15,5 i 16 m). Najlepszą Juniorką A okazała się Anna Żądło z LKS Klimczok Bystra (26 i 24 m), która pokonała reprezentantkę gospodarzy Katarzynę Harsche o 12 punktów. Zawodniczka ZKN Sokół Zagórz lądowała na 23,5 i 24,5 metrze.

Zwycięzca w kategorii Junior E w skokach, okazał się również zwycięzcą w kombinacji norweskiej. Jan Radkosz wyprzedził o 21,4 sekundy Macieja Dawidka z klubu TS Wisła Zakopane i o 26,2 sekundy Jana Bukowskiego (AZS Zakopane). Juniorzy E rywalizowali na dystansie 1000 m. Ich starsi koledzy z kategorii Junior D mieli do pokonania dwukrotnie dłuższy dystans. Dzięki bardzo dobrej postawie na trasie biegu triumfował Krzysztof Kieta z WKS Zakopane, wyprzedzając o 11,1 sekundy Mateusza Gruszkę z AZS Zakopane i o 26,4 sekundy Kacpra Stosela z AZS Zakopane. Najlepszym klubem okazał się SMS Krzemieniec z Ukrainy (151 pkt.), drugie miejsce zajął AZS Zakopane (148 pkt.), a na trzeciej pozycji sklasyfikowano TS Wisłę Zakopane (101 pkt.).

Pełne wyniki:      Skoki narciarskie | Kombinacja norweska

Źródło: Alicja Kosman / PZN