Za nami kolejna edycja LOTOS Cup

FOT: Anna Karczewska/PZN

FOT: Anna Karczewska/PZN
FOT: Anna Karczewska/PZN

Kilka dni temu zawody z cyklu LOTOS Cup zawitały ponownie do Szczyrku oraz Wisły Kubalonki. Jest to już trzecia edycja tego cyklu, gdzie skoczkowie narciarscy oraz kombinatorzy norwescy mogą sprawdzić swoje umiejętności.

Skoki narciarskie:

W kategorii Junior E w piątek triumfował Daniel Skarka (41.5 i 43.5 m). Podium uzupełnij Kacper Jarząbek i Wiktor Szozda. Najlepszym zawodnikiem w sobotę okazał się Kacper Jarząbek (42 i 43.5 m), który również jest aktualnym liderem klasyfikacji generalnej tej kategorii. Drugi był reprezentant Czech – Daniel Skarka, a trzeci Tymoteusz Cienciała.

W kategorii Junior D podczas piątkowego konkursu LOTOS Cup najlepszy był Czech – Petr Vaverka (64.5 i 68 m). Obok niego na podium stanął Michał Martynek oraz Jan Rzadkosz. Petr Vaverka ponownie był najlepszy w sobotę (72 oraz 71 metrów). Na drugim miejscu po raz kolejny został sklasyfikowany zawodnik z klubu LKS Olimpia Goleszów – Michał Martynek. Trzecie miejsce należało do reprezentanta Kazachstanu, czyli Danil Vassilyev.

W kolejnej kategorii wiekowej, czyli  Junior C w piątek wygrał Karol Niemczyk (69.5 i 70.5 m). Na drugim miejscu uplasował się Adam Niżnik, a trzeci był Kacper Juroszek.  W sobotnich zawodach podium wyglądało tak samo, jak piątkowe.

Z kolei w kategorii Junior B w piątek najlepszy był Tomasz Pilch (101 i 98.5 m). Na drugim stopniu podium stanął Bartosz Czyż, natomiast trzecią lokatę zajął Dawid Jarząbek. Tak samo, jak w poprzedniej kategorii, podium sobotnie wyglądało tak samo, jak to piątkowe.

W przedostatniej kategorii wiekowej, gdzie możliwość skoków mieli panowie była Junior A. Niestety na podium podczas dwóch dni rywalizacji nie znalazł się żaden z reprezentantów Polski. Pierwszy był pochodzący z Czech Damian Lasota, drugie miejsce zajął jego rodak Frantisek Holik, a trzecie miejsce należało do Ukraińca – Stepana Pasichnyka.

Ostatnią kategorią męska była grupa seniorów. W piątek dominował w niej Przemysław Kantyka (95.5 oraz 99 m). Druga lokata należała do Stanisława Bieli, a trzecia do Krzysztofa Miętusa. Przemysław Kantyka okazał się ponownie najlepszy podczas sobotniego konkursu (100 i 101 metrów) na skoczni w Szczyrku Skalite. Drugą pozycję zajął Andrzej Stękała, natomiast ostatnie miejsce na podium wywalczył Krzysztof Biegun.

W przypadku dziewczyn zostały utworzone dwie kategorie: Młodziczki oraz Juniorki. W piątkowym konkursie najlepsza była Czeszka – Klara Ulrichowa (39 i 40.5 metrów). Podium uzupełniła pochodząca z Łotwy Alise Krasilscikova i Natalia Kobiela. Sobotnie podium również wyglądało podobnie, tylko na trzecim miejscu zamiast Kobieli znalazła się Sara Tajner. W Juniorkach po raz pierwszy triumfowała Kinga Rajda (68 i 72.5 m). Druga była Joanna Kil, a trzecia Kamila Karpiel.

Kombinacja norweska:

W niedziele miał miejsce bieg do kombinacji norweskiej, który odbył się na trasach biegowych Kubalonki. Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych. W kategorii Junior E triumfował Kacper Jarząbek, który wyprzedził drugiego Tymoteusza Amilkiewicza i trzeciego Andrzeja Waliczka. W Junior D pierwsze miejsce należało do Stanisława Majerczyka. Obok niego na podium stanął Bartłomiej Kuchta i Jan Rzadkosz. Z kolei najlepszym zawodnikiem w Juniorze C  był Mateusz Jarosz. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Zborowski, a trzecią lokatę zajął Mateusz Małyjurek. Piotr Kudzia wygrał w kategorii Junior C, pokonał on między innymi Jakuba Chowańca oraz Kacpra Koniora. W ostatniej kategorii tak zwanej Open pierwsze miejsce zajął Mateusz Dyrcz. Na podium znalazł się również Filip Cerny oraz Krystian Pacholarz.

Źródło: komunikat prasowy PZN/Anna Karczewska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.