Za nami I Międzynarodowy Puchar Beskidów [FOTO + Wideo]

imiedzynarodowypucharbeskidow_news1Szeroko zapowiadany I Międzynarodowy Puchar Beskidów za nami. Na świeżo otwartych skoczniach w Wiśle Centrum zmagali się najmłodsi adepci skoków. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców, trofea odbierali na Rynku w Wiśle, m.in. z rąk ministra sportu – Adama Korola.

Tuż po oficjalnym otwarciu trzech obiektów w Centrum Wisła, został rozegrane konkursy kobiet w dwóch kategoria wiekowych: 2000-2005 oraz 2006 i młodsze. W pierwszej grupie najlepsza okazała się Joanna Kill przed Anną Twardosz i Kamila Karpiel. W kolejnej turze triumfowała Helena Szurmanova, która wyprzedziła Wiktorię Kiersznowską oraz Karolinę Podgórską.

Ze zdecydowanie większej ilości kategorii składała się rywalizacja chłopców. W kategorii 2000-2001 triumfował Patryk Hutyra; 2002-2003 Mateusz Jarosz; 2004-2005 Jan Rzadkosz; 2006-2007 Kacper Jarząbek; a w grupie 2008 i młodsi wygrał popularny Tymoteusz Cienciała. Dla wszystkich zwycięskich zawodników wielkim wyróżnieniem był odbiór nagród na Rynku z rąk ministra sportu, prezesa PZN i burmistrza Wisły. Dekorację oglądały tłumy kibiców. Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy!

Pełne wyniki

GALERIA ZDJĘCIA

WIDEO z konkursów: K -10 | K – 20 | K – 40

Z Wisły,
Aneta Gąska, Franciszek Damboń, Mateusz Król, Agnieszka Białek
Sportsinwinter.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.