Za nami FIS Schüler Grand Prix

DSCN1661-CopyW miniony weekend w niemieckim Ruhpolding odbyły się kolejne zawody z cyklu FIS Schüler Grand Prix. W kategorii rocznika 2003 zwyciężył nasz reprezentant Jan Habdas.

W sobotę na skoczni w Ruhpolding odbyła się rywalizacja roczników 2003, 2004-2005 oraz rywalizacja drużyn mieszanych. Wśród zawodników rocznika 2003 najlepszy okazał się reprezentant Polski Jan Habdas, który w swoich próbach uzyskał 43 i 41 m. Drugie miejsce zajął Czech Petr Vaverka (40 i 42 m), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Emanuel Schmid (41,5 i 41,5 m). Dwóch pozostałych reprezentantów Polski: Stanisław Majerczyk oraz Jan Bukowski zajęli odpowiednio 10. i 14. miejsce.

W rywalizacji rocznika 2004-2005 triumfował Rok Masle (38,5 i 41 m) ze Słowenii. Tuż za nim uplasował się Austriak Elia Ernst (39 i 40 m), natomiast trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Nick Schoenfeld. Jan Rzadkosz, który prowadził po pierwszej serii, ostatecznie zajął 5. miejsce. Mateusz Chraścina uplasował się na 13. pozycji, a Wojciech Troszok był 27.

W kategoriach dziewczynek w roczniku 2003 triumfowała Austriaczka Sophie Kothbauer, natomiast w roczniku 2004-2005 Słowenka Nika Prevc. Jedyna z reprezentantek Polski Natalia Kobiela z rocznika 2003, zajęła ostatnie, 12. miejsce.

Pełne wyniki 

Dzisiaj odbyła się rywalizacja drużyn mieszanych. W każdej z drużyn startowało 3 zawodników i jedna zawodniczka. Wśród rocznika 2003 zwycięstwo odniosła reprezentacja Niemiec. Drugie miejsce zajęła drużyna z Austrii, natomiast trzecie reprezentacja Słowenii. Tuż za podium uplasowała się reprezentacja Polski w składzie: Jan Habdas, Jan Bukowski, Stanisław Majerczyk oraz Natalia Kobiela. Ostatnie, piąte miejsce przypadło drużynie z Włoch.

W rywalizacji rocznika 2004-2005 zwyciężyła drużyna z Austrii. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Słowenii, natomiast najniższy stopień podium zajęła drużyna gospodarzy. Polacy nie wzięli udziału w konkursie.

W kategorii zespołów mieszanych, zwyciężył zespół niemiecko-szwajcarski. Drugie miejsce zajęła drużyna z Rumunii, natomiast trzecie miejsce zajął połączony zespół zawodników z Czech, Rosji i Kazachstanu. Drużyna składająca się z zawodników z Polski oraz zawodniczki z Rosji zajęła 5. miejsce.

Pełne wyniki 

źródło: ski-club-ruhpolding.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.