Za nami finałowe zawody Lotos Cup 2016

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

W miniony weekend odbyły się finałowe zawody tegorocznej edycji cyklu Lotos Cup – “Szukamy następców mistrza”. Skoczkowie oraz kombinatorzy norwescy rywalizowali na skoczniach w Szczyrku oraz trasach biegowych Istebnej-Kubalonki. 

W sobotę, 13 lutego na skoczniach w Szczyrku rozegrane zostały finałowe konkursy Lotos Cup 2016 w skokach narciarskich. W kategorii Junior B zarówno podczas sobotniego konkursu jak i w klasyfikacji generalnej zwyciężył Dominik Kastelik. Za nim uplasowali się Paweł Wąsek oraz Dawid Krupa. Tomasz Pilch pewnie zwyciężył w kategorii Junior C i tym samym przypieczętował również swój triumf w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Kacper Juroszek, natomiast trzeci był Kacper Stosel. Wśród Juniorów D sobotni konkurs wygrał Adam Niżnik, który w klasyfikacji generalnej zwycięstwo musiał jednak oddać drugiemu w konkursie Janowi Habdasowi. Na najniższym stopniu podium stanął Wiktor Fickowski. W kategorii Junior E zwyciężył Jan Rzadkosz. Drugie miejsce zajął Marcin Wróbel a trzecie Mateusz Chraścina, który tym samym wygrał klasyfikację generalną. W kategorii Młodziczki po raz kolejny najlepsza okazała się Paulina Cieślar, która drugi rok z rzędu zwyciężyła również w klasyfikacji generalnej cyklu. Za nią uplasowały się Sabina Król oraz Róża Pawlikowska. Wśród Juniorek triumfowała Magdalena Pałasz, która pod nieobecność Kingi Rajdy zwyciężyła również klasyfikacji generalnej cyklu. Na drugim stopniu podium stanęła Joanna Szwab a trzecia była Anna Twardosz.

Tego dnia na trasach Kubalonki rywalizowali również kombinatorzy norwescy. W kategorii Junior E po raz pierwszy zwyciężył Jan Cudzich przed Kacprem Jarząbkiem i Janem Rzadkoszem. Mateusz Jarosz odniósł zwycięstwo w kategorii Junior D. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Klimowski a trzeci był Marcin Małyjurek. W kategorii Junior C po raz trzeci w sezonie triumfował Piotr Kudzia przed Andrzejem Szczechowiczem i Maciejem Zborowskim. Jakub Chowaniec wygrał w kategorii Junior B. Drugie miejsce zajął Mateusz Dyrcz a na najniższym stopniu podium stanął Kacper Konior.

W niedzielę, 14 lutego poznaliśmy zwycięzców klasyfikacji generalnych w poszczególnych kategoriach wśród kombinatorów norweskich. W kategorii Junior E triumfował Jan Rzadkosz przed Kacprem Jarząbkiem i Tymoteuszem Amilkiewiczem. W kolejnej kategorii – Junior D zwyciężył Mateusz Jarosz. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Klimowski a trzecie Maciej Gąsienica-Ciaptak. Swoje zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w kategorii Junior C czwartą wygraną w tym sezonie przypieczętował Piotr Kudzia, który wyprzedził Macieja Zborowskiego oraz Mateusza Małyjurka. W kategorii Junior B w klasyfikacji generalnej triumfował Jakub Chowaniec. W niedzielnych zawodach najlepszy okazał się jednak Artur Wacławiak przed Jakubem Chowańcem oraz Mateuszem Dyrczem. W kategorii Open (Junior A i Senior) w całym cyklu zostały rozegrane tylko dwa konkursy. W klasyfikacji generalnej tej kategorii najlepszy okazał się Kacper Kupczak. Drugie miejsca zajął Jan Łowisz a na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Marusarz.

źródło: Anna Karczewska / PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.