Z kombinacji norweskiej do biegów narciarskich – Rydzek i Riessle wystąpią w Davos

fot.merkur.de

fot.merkur.de

Podczas zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Davos na starcie zobaczymy dwóch zawodników reprezentacji Niemiec, którzy na co dzień startują w zawodach kombinacji norweskiej. Johannes Rydzek oraz Fabian Riessle zastąpią  nieobecnych rodaków – Thomasa Binga oraz Sebastiana Eisenlauera. 

Z taką sytuacją nie spotykamy się codziennie. Johannes Rydzek oraz Fabian Riessle, to czołowi na świecie zawodnicy kombinacji norweskiej. Już w ten weekend wystartują w dyscyplinie, która również tworzy ich konkurencję, czyli biegach narciarskich. Sami zainteresowani bardzo cieszą się możliwością sprawdzenia swoich umiejętności wśród biegaczy.

– To naprawdę ekscytujące. Chciałbym podziękować sztabowi za danie mi szansy. To spełnienie mojego małego marzenia. Moje oczekiwania nie są jednak zbyt wielkie. Chciałbym mieć dobry czas i po prostu cieszyć się startem – powiedział Johannes Rydzek.

Idea takiego pomysłu zrodziła się już dawno, bowiem rok temu Peter Schlickenrieder podczas maratonu narciarskiego organizowanego w Engadin był pod wrażeniem wyników osiąganych przez wspomnianych wcześniej dwóch panów. Właśnie wtedy miał zaproponować dwuboistom możliwość startów w Pucharze Świata w biegach narciarskich. Start niemieckich kombinatorów jest możliwy również dlatego, iż w ten weekend nie odbywają się zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.